Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto i Gmina Kostrzyn

Gmina Kostrzyn położona jest w środkowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego w powiecie poznańskim. To jedno z najstarszych miast regionu. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XII wieku. 11 listopada 1251 roku książę Przemysł I nadal Kostrzynowi prawa miejskie.

Kostrzyn, liczący blisko 18 000 mieszkańców, jest gminą o charakterze głównie rolniczym, jednak dogodny układ drogowy sprawia, że gmina wykorzystuje ten potencjał do popularyzacji atrakcji krajoznawczych a także pod aktywizację gospodarczą pobliskich terenów. Przebiega tu trasa kolejowa, łącząca Berlin, Poznań i Warszawę. Przez wschodnią część gminy biegnie odcinek drogi ekspresowej S5 z węzłami w Kostrzynie, Strumianach i Iwnie a także droga krajowa nr 92. Swe siedziby mają tu takie firmy jak Jeronimo Martens, Colian, Puratos, Marathon International, Motorem.

Gmina Kostrzyn staje się gminą na miarę XXI wieku. Łączy tradycję z nowoczesnością. Obecne są tu zabytki historyczne: Rynek z zabytkowymi kamienicami, Pomnik „Walki i Męczeństwa”, Brama Cechowa, liczne pałace m.in. Pałac Mielżyńskich w Iwnie wraz ze słynną stadnina koni i otaczającym zabytkowym parkiem czy Pałac Bnińskich w Gułtowach , drewniane kościoły m. in. w Siekierkach, Czerlejnie , Gułtowach oraz nowoczesna architektura reprezentowana przez modernistyczne Osiedle Rycerza Kostro czy współczesną zabudowę jednorodzinną na Osiedlu Królewskim.

Miasto i Gmina Kostrzyn pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2016 roku przeprowadzono procedury konsultacji w takich dziedzinach, jak pożytek publiczny czy planowanie przestrzenne. Samorząd od 2015 roku umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie i wybór projektów w ramach kolejnych edycji budżetu obywatelskiego.

Brak wyników dla zapytania - zajrzyj tu za jakiś czas lub weź udział w innych trwających konsultacjach.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]