Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Centrum Poznania czeka na inicjatywy mieszkańców

Centrum Poznania czeka na inicjatywy mieszkańców

Data publikacji: 2019-02-10

Wystartowała ósma edycja konkursu Centrum Warte Poznania! Do 22 lutego Wydział Kultury Urzędu Miasta Poznania czeka na projekty wydarzeń i cyklicznych działań, wspierające kreatywną aktywność mieszkańców nad Wartą i na terenie pięciu osiedli śródmiejskich. Do wydania jest 350 tysięcy złotych.

- Siłą konkursu jest jego otwartość: zgłaszać się mogą nie tylko organizacje pozarządowe (jak w większości konkursów miejskich), ale i lokalni przedsiębiorcy, grupy nieformalne, a także pojedyncze osoby, które czują się na siłach, by zrealizować swój pomysł. Najczęściej to oni najlepiej wiedzą, jakie aktywności mają szansę powodzenia - mówi pomysłodawca konkursu Mariusz Wiśniewski, zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Projekty zgłaszane do Centrum Wartego Poznania muszą rozgrywać się na terenie pięciu osiedli śródmiejskich: Starego Miasta (w tym ulicy Św. Marcin), Jeżyc, Wildy, św. Łazarza oraz Ostrowa Tumskiego, Śródki i Komandorii. Objęte konkursem są także tereny nadbrzeżne, położone po obu stronach rzeki Warty - na obszarze pomiędzy Mostem Lecha i Mostem Przemysła.

Jakie prace konkursowe mają szansę na aprobatę komisji? - W ostatnich latach coraz większym uznaniem cieszą się spójne programy działań w dostępnych przestrzeniach, najczęściej w miesiącach letnich. Wydarzenia i warsztaty, które odbywają się cyklicznie, sprzyjają nawiązywaniu pozytywnych relacji pomiędzy mieszkańcami, skupionymi wokół wspólnych pasji - mówi Marcin Kostaszuk, wicedyrektor Wydziału Kultury i przewodniczący komisji konkursowej, która w ubiegłym roku wsparła realizację szesnastu projektów.

Swój pomysł na aktywizujące mieszkańców działania artystyczne, edukacyjne i społeczne, mogą składać wszystkie możliwe podmioty: osoby fizyczne i prawne, firmy, organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Pula konkursu to 350 000 złotych. Na jeden projekt komisja konkursowa (złożona z radnych miejskich, osiedlowych oraz ekspertów) może przeznaczyć maksymalnie 50 000 zł. Prace konkursowe należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miasta Poznania (Plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań) do 22 lutego 2019 roku, konieczne jest wysłanie ich także w wersji elektronicznej na adres: konkurs_cwp@um.poznan.pl.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej konkursu.

Informacji o konkursie dla potencjalnych uczestników udziela Katarzyna Kozielczyk (Wydział Kultury UMP), pod numerem tel. 61 878 53 88.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]