Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Odkryj najciekawsze wakacyjne destynacje w Poznaniu powstałe jako projekty obywatelskie

Odkryj najciekawsze wakacyjne destynacje w Poznaniu powstałe jako projekty obywatelskie

Data publikacji: 2019-07-18

Dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu co roku powstają nowe miejsca, w których możemy ciekawie spędzić czas – także latem. Wiele innych zyskuje nowy blask i stają się bardziej przyjazne, nowoczesne oraz – co najważniejsze – bezpieczne. Oto krótki przegląd najciekawszych atrakcji do odwiedzenia latem.

Komfortowe i bezpieczne – nowe molo nad Rusałką

Jezioro Rusałka to jedno z najpopularniejszych wśród Poznaniaków miejsc do wakacyjnego wypoczynku. Dotychczas mogli oni korzystać z mocno już wysłużonego drewnianego pomostu, w którym brakowało barierek, a poszycie wymagało regularnych napraw. Teraz to już przeszłość. Dzięki środkom zabezpieczonym w poprzednich edycjach PBO, nad Rusałką zbudowane zostało nowe molo. Solidna konstrukcja otoczona jest drewnianymi barierkami, co wpływa na bezpieczeństwo korzystających z niego osób. Jeżeli szukacie idealnego miejsca do podziwiania letnich zachodów słońca – zdecydowanie polecamy.

Przyjazne kąpieliska – Plażojada zmienia nasze jeziora

Pozostańmy jeszcze nad wodą. Poznańskie kąpieliska to przecież nie tylko Rusałka. Dzięki projektowi Plażojada – którego pierwsza edycja została już zrealizowana w ramach PBO, a druga startuje jeszcze w tym roku – nie do poznania zmieniły się nasze kąpieliska. Zrewitalizowane plaże, nowe place zabaw, siłownie zewnętrzne i boiska do siatkówki, a także kilometry nowych tras rowerowych – tego możecie się spodziewać nad brzegiem Rusałki, Strzeszynka i Kiekrza. Zachęcamy zarówno do aktywnego, jak i rekreacyjnego wypoczynku.

Co za widok – zachwycająca wieża na Szachtach

Poznań doczekał się nowego punktu widokowego. Ale wieża na Szachtach to nie tylko idealne miejsce do podziwiania panoramy – to także architektoniczna perełka. Stalowo-drewniana konstrukcja świetnie wpisuje się w klimat Szacht – urokliwych, zielonych terenów na dawnych wyrobiskach gliny. Otwarta pod koniec 2018 roku wieża stała się prawdziwym hitem i regularnie przyciąga tłumy Poznaniaków. Idealny plan na krótki wypad w upalny letni weekend!

Odwiedź lwiątka w nowym domu – Azyl dla Ocalonych Zwierząt w ZOO

Nikogo nie trzeba chyba specjalnie zapraszać do Nowego ZOO – to od lat oblegane, nie tylko w weekendy, miejsce również zmieniło się dzięki PBO. W jednej z poprzednich edycji zwyciężył bowiem projekt utworzenia Azylu dla Ocalonych Zwierząt. Otwarty w kwietniu azyl stał się nowym domem dla Kizi i Leosia – lwów, które trafiły pod opiekę naszego Zoo w 2017 roku. Jeżeli chcecie zobaczyć, jak dzikie koty urządziły się w poznańskim ogrodzie zoologicznym – serdecznie zapraszamy.

Nie tylko dla fanów dwóch kółek – urokliwa Wartostrada

To zdecydowanie jedna z najbardziej znanych tras pieszo-rowerowych w Poznaniu. Warto jednak pamiętać, że jej pierwszy odcinek powstał dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu 2015. Dziś Wartostrada rozciąga się już po obu stronach śródmiejskiego odcinka Warty, zyskując dodatkowo oświetlenie i monitoring. W tym roku rozpoczęła się budowa kolejnych trzech odcinków o łącznej długości 2,5 kilometra. Bez względu na to, czy chcecie szybko przedostać się na drugą stronę miasta, czy też delektować spacerem wzdłuż rzeki – zdecydowanie warto zboczyć z głównych ulic na Wartostradę.

To oczywiście tylko kilka propozycji letnich atrakcji wybranych spośród projektów, które powstały dzięki Poznańskiemu Budżetowi Obywatelskiemu. Zachęcamy do odkrywania nowych miejsc i życzymy przyjemnego letniego wypoczynku w naszym mieście.

Źródło: www.budzet.um.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]