Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


SUKCESY PROJEKTÓW BO – Poznań przyjazny dla niewidomych

SUKCESY PROJEKTÓW BO – Poznań przyjazny dla niewidomych

Data publikacji: 2017-12-10

Makiety 3D oraz bezpieczne ciągi pieszczę dla niewidomych to tylko niektóre elementy projektu wybranego przez Poznaniaków w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego - PBO 2016.

Ideą tego projektu było zapewnienie bezpiecznej drogi z przystanków tramwajowych na ul. Fredry i autobusowych na Al. Niepodległości do budynku Biura Okręgu Wielkopolskiego Polskiego Związku Niewidomych przy al. Niepodległości 29 w Poznaniu. W tym celu zostały zainstalowane linie naprowadzające z elastycznej żywicy metakrylowej oraz wypukłe maty na przystankach. W ten sposób osoby niewidome mogą bezpiecznie i samodzielnie przemieszczać się po ulicach Poznania. Nawierzchnie fakturowe, w tym płyty prowadzące i ostrzegawcze, pomagają im nie tylko w poruszaniu, ale pozwalają również na zatrzymywanie się w odpowiednich miejscach. Takie rozwiązanie zmniejsza do minimum ryzyko wypadków z udziałem aut i rowerzystów.

Wymienione wyżej elementy uzupełnia przystosowanie dla niewidomych Muzeum Archeologicznego oraz montaż makiet z brązu, które pojawiły się na Starym Rynku i Placu Wolności. Makiety 3D umożliwiły podziwianie krajobrazu przez osoby z dysfunkcjami wzroku. Kwota przeznaczona na realizację projektu wyniosła 500 tys. zł.

Realizacja projektu to mały-wielki krok w dobrą stronę i prosty dowód na to, że żyjemy z myślą o innych. Dzięki takim przedsięwzięciom Poznań rozwija się dla wszystkich.

Tekst i fotografie: Alicja Kowalczyk
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]