Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Poznański szlak legend zabawą dla całej rodziny

Poznański szlak legend zabawą dla całej rodziny

Data publikacji: 2019-09-26

Poznańskie legendy – szlak kulturowy to projekt Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017 ukończony we wrześniu 2018 roku.

W ramach projektu zorganizowano trwałą trasę kulturową wiodącą po placach, skwerach, kościołach i kamienicach Poznania w celu ukazania jego wartości kulturowych poprzez przybliżenie mieszkańcom i turystom najbardziej znanych legend dotyczących miasta i wydarzeń z nim związanych.

W celu ukazania legend utworzono stronę internetową - www.szlaklegend.pl, na której można odsłuchać legendy oraz je przeczytać, a także zobaczyć zdjęcia oraz poznać historię miejsc, w których się znajduje. Jest ona dostosowana także do użytkowników mających problemy ze wzrokiem – istnieje możliwość włączenia trybu podwyższonego kontrastu oraz zwiększenia czcionki. Oprócz strony internetowej utworzono także folder z mapą i legendami, który można odebrać w kilku miejscach na terenie miasta, a także książkę z wybranymi legendami.

Łączny koszt realizacji projektu wyniósł 239 000 złotych.

Autor: Fabian Rędzikowski

Źródło: http://www.szlaklegend.pl, https://budzet.um.poznan.pl/pbo2017/
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]