Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Wieża na Szachtach – nowy punkt widokowy na mapie Poznania

Wieża na Szachtach – nowy punkt widokowy na mapie Poznania

Data publikacji: 2020-02-18

Z widokiem na Szachty, Luboń i Poznań – budowa drewnianej wieży widokowej na Szachtach, zagospodarowanie terenu to projekt Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2016, jego oficjalne otwarcie miało miejsce w grudniu 2018 roku.

W ramach projektu zbudowano stalową wieżę widokową, zawierającą elementy drewnopodobne, o wysokości 25 m z tarasem widokowym ulokowanym na jej szczycie. Dodatkowo, na obszarze utworzono 20 miejsc parkingowych dla samochodów z nawierzchnią z tłucznia, grysowe alejki piesze, a także wydzielone miejsca na grilla bądź ognisko. Dzięki tym działaniom Szachty stały się celem pozamiejskich eskapad Poznaniaków.

Wraz z projektem zagospodarowania obszaru oraz wybudowania wieży widokowej powstała ścieżka edukacyjna mająca na celu przedstawienie historii dawnych mieszkańców tzw. Szacht oraz samego obszaru, na którym niegdyś wydobywano glinę.

Planowany koszt realizacji projektu wynosił 495 000 zł, natomiast ostateczne koszty wyniosły 1 325 958 zł.

Autor: Fabian Rędzikowski

Źródło: https://pbo2016.um.poznan.pl, http://www.lepszypoznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]