Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


SUKCESY PROJEKTÓW BO – Parkour w poznańskim Parku Rataje

SUKCESY PROJEKTÓW BO – Parkour w poznańskim Parku Rataje

Data publikacji: 2017-12-07

Parkour czy Freerunning – trudne słowa mówią młodym więcej niż nam się zdaje. Nowoczesna infrastruktura pomaga w aktywizacji młodzieży.

Co można zrobić z wolnym czasem po powrocie ze szkoły? Współczesna technologia rozwinęła się tak bardzo, że odpowiedź wydaje się być zupełnie inna niż chociażby ta, sprzed 15stu lat. Nałogi mają nową twarz. Okazuje się, że już nie tylko używki mogą uzależniać. Smartfony, tablety, komputery, konsole to kolejne pożeracze czasu i zdrowia. Co więcej, tempo rozwoju chorób cywilizacyjnych zupełnie nas zaskakuje, a my czujemy się bezradni, kiedy cierpią nasi bliscy.

Na przekór temu, w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego (2016r.) powstał projekt „Sportowy Raj - Miejskie Centrum Multisportowo-Integracyjne”. Tu możecie spróbować swoich sił w Parkourze czy też Freerunning’u, które skupiają się głównie na wykonywaniu salt, obrotów i przeróżnych akrobacji przez przeszkody.

Instalacja składa się z betonowych murków, metalowych rur i innych niepozornie wyglądających przeszkód. Urządzenia ustawione zostały na miękkim gumowym podłożu mającym załagodzić niespodziewany upadek. Dla nowicjuszy zamontowano również plansze z opisami figur, jakie można wykonywać.

Jak pisze we wniosku pomysłodawca projektu - Centrum ma pomóc rozwinąć się młodym ambitnym ludziom w dążeniu do osiągania kolejnych celów sportowych.

Projekt jest szczególnie ważny społecznie, gdyż został zrealizowany przy jednym z największych poznańskich osiedli – Ratajach. Dzięki temu cieszy zarówno rodziny z dziećmi jak i młodzież z pobliskiej szkoły „Dwudziestki” mieszczącej się na Osiedlu Rzeczypospolitej.

Koszt inwestycji zrealizowanej w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego PBO 2016 wyniósł 280 414 zł.

Tekst i zdjęcia: Alicja Kowalczyk
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]