Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Sport dla każdego dzięki Trenerowi Osiedlowemu i Senioralnemu

Sport dla każdego dzięki Trenerowi Osiedlowemu i Senioralnemu

Data publikacji: 2019-12-27

Trener Osiedlowy i Trener Senioralny – darmowe zajęcia ruchowe dla mieszkańców Poznania to projekt realizowany w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2017. Miał on charakter ogólnomiejski, odbywał się na terenie całego miasta Poznania w okresie od października do grudnia 2017 roku.

W ramach projektu na terenie Poznania odbył się cykl zajęć sportowych skierowanych głównie do dzieci, młodzieży, a także seniorów. Zajęcia odbywały się w większości w salach gimnastycznych i w innych krytych pomieszczeniach. Oprócz podstawowej formy aktywności sportowej, dla dzieci i młodzieży organizowane były także wyjścia na kręgle, do parku trampolin, czy też do kina. Dla seniorów przewidziane były zajęcia taneczne, zajęcia „zdrowy kręgosłup”, spinning, czy też aqua-aerobic.

Najliczniejszą grupą biorącą udział w zajęciach była grupa senioralna. W ciągu tygodnia dla osób powyżej 55 roku życia odbywały się zajęcia dla ponad 100 grup ćwiczeniowych.

Łączny koszt realizacji projektu wyniósł 1 370 000 złotych.

W 2019 roku projekt ten jest kontynuowany, dodatkowo został on rozbudowany o Trenera Przedszkolaka.

Więcej informacji na temat projektu na stronie trener.awf.poznan.pl.

Autor: Fabian Rędzikowski

Źródło: https://budzet.um.poznan.pl/pbo2017/, http://trener.awf.poznan.pl/
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]