Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Ruszyło głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego PBO 2020

Ruszyło głosowanie w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego PBO 2020

Data publikacji: 2019-10-02

34 projekty ogólnomiejskie i 205 rejonowych - w tegorocznym Poznańskim Budżecie Obywatelskim jest z czego wybierać. Każdy poznaniak może oddać głos na maksymalnie trzy propozycje. Głosowanie właśnie ruszyło.

W tej edycji PBO można wybierać spośród 239 projektów. W czwartek w urzędzie miasta każdemu z nich losowo przypisano miejsce na liście do głosowania, a od piątku poznaniacy mogą głosować na te pomysły, które wydają się im najciekawsze.

Głosować może każdy mieszkaniec miasta - nie ma ograniczeń wiekowych, ale niepełnoletnim poznaniakom muszą towarzyszyć rodzice lub opiekunowie, których PESEL będzie niezbędny do oddania głosu. Spośród puli projektów na liście można wybrać maksymalnie trzy projekty: jeden ogólnomiejski i dwa rejonowe.

Uwaga: głosować można tylko raz i we własnym imieniu. Nie można zrobić tego w turach. Głosuje się elektronicznie, na stronie internetowej: budżet.um.poznan.pl. Dodatkowo w najbliższy weekend, 28-29 września, w godz. 10-17 działać będą 42 stacjonarne punkty do głosowania - każdy, kto nie ma w domu komputera lub nie wie, jak zagłosować, znajdzie w nich pomoc. Listę stacjonarnych punktów można znaleźć na stronie PBO.

Swój głos można oddać również w Centrum Inicjatyw Rodzinnych i Centrum Inicjatyw Senioralnych w godzinach ich pracy przez cały okres głosowania oraz w mobilnych punktach rad osiedli.

W tym roku do rozdysponowania w Poznańskim Budżecie Obywatelskim 2020 jest aż 21 mln zł. O tym, jakie pomysły zostaną za te pieniądze zrealizowane, zdecydują sami poznaniacy. Jest w czym wybierać - wśród zgłoszonych i zweryfikowanych projektów są zarówno inwestycje, jak i wydarzenia kulturalne i sportowe, propozycje nowych dróg rowerowych, usprawnień w szkołach i przedszkolach.

Głosowanie potrwa do 21 października do godz. 12:00.

Źródlo: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]