Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Multimedialne ławki z budżetu obywatelskiego na poznańskim Górczynie

Multimedialne ławki z budżetu obywatelskiego na poznańskim Górczynie

Data publikacji: 2019-11-06

#PROJEKTY_BO: Piesi i rowerzyści poruszający się w rejonie poznańskiej pętli tramwajowej na Górczynie mogą już korzystać z multimedialnych ławek zintegrowanych ze stacjami naprawy rowerów. Infrastruktura to część projektu "Inteligentne skwery" wybranego przez Poznaniaków w ramach PBO 2019.

Jednym z projektów rejonowych, które zwyciężyły w ubiegłorocznej edycji PBO były „Inteligentne skwery Kwiatowego, Ławicy i Górczyna”, przewidujące powstanie między innymi nowoczesnych stref odpoczynku mieszkańców z ławkami solarnymi i samoobsługowymi stacjami naprawy rowerów. Dwa tego rodzaju urządzenia zostały zamontowane w rejonie pętli tramwajowej na Górczynie.

Pierwsza z ławek znajduje się po północnej stronie skrzyżowania ul. Głogowskiej i Ściegiennego, a druga przy przejściu podziemnym od strony ul. Rakoniewickiej. Obie ławki sąsiadują ze zlokalizowanymi w tych miejscach parkingami dla rowerów.

Multimedialne meble składają się z ławek połączonych z samoobsługowymi stacjami naprawy rowerów. Te ostatnie wyposażone są w komplety narzędzi niezbędnych do usuwania najczęstszych usterek i regulacji jednośladów oraz kompresory. Podczas naprawy roweru lub odpoczynku można doładować smartfon, korzystając z ładowarki indukcyjnej lub gniazda USB. Całość zasilana jest energią z paneli słonecznych. Gniazdo USB zostało również opisane w alfabecie Braille’a, aby ułatwić użycie go przez osoby z dysfunkcjami wzroku.

Ławki kosztowały 24 tysiące złotych, a ich montaż został sfinansowany ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Za realizacją projektu, którego są elementem, zagłosowało 797 mieszkańców Poznania.

Źródło: www.zdm.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]