Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki 2020

Wyniki Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki 2020

Data publikacji: 2019-11-14

Lasek rekreacyjno-sportowy w Plewiskach, Kreatywny plac zabaw w Chomęcicach i Wakacyjne spływy kajakowe – na te projekty oddano najwięcej głosów w III edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki.

Przez trzy miesiące mieszkańcy mogli zgłaszać projekty na inwestycyjne i tzw. miękkie zadania do przyszłorocznego budżetu gminy. Pula na budżet wynosiła 600 tys. zł, z czego 500 zł z przeznaczeniem na projekty inwestycyjne. Na platformie internetowej do obsługi budżetu obywatelskiego zarejestrowano 51 wniosków, z czego część z nich w ogóle nie została zakończona, a część nie przeszła pozytywnie oceny formalnej. Ostatecznie, po przeprowadzonej ocenie merytorycznej, do głosowania zostało dopuszczonych 36 wniosków. W tej grupie znalazło się 12 projektów inwestycyjnych oraz 24 tzw. miękkie. Po raz pierwszy wybór był tak duży, dlatego też w tej edycji głosowaliśmy na dwa rodzaje projektów, na 2 rodzajach kart.

Głosowanie nad projektami trwało dwa tygodnie i było przeprowadzone zarówno w Internecie jak i tradycyjnie, w miejscach publicznych.

W głosowaniu wzięło udział 4686 osób, złożono 4627 ważnych kart do głosowania oraz 59 nieważnych. W sumie oddano 4327 głosów elektronicznych oraz 359 w formie papierowej. Największa liczba głosów oddana została przez mieszkańców Plewisk.

W wyniku zakończonego głosowania (oraz zgodnie z § 9.2 Uchwały Nr VII/62/2019 Rady Gminy Komorniki z dnia 28 marca 2019r. w sprawie przeprowadzenia na terenie Gminy Komorniki konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki) do realizacji wybrane zostały następujące projekty:

Inwestycyjne:

 • Lasek rekreacyjno-sportowy w Plewiskach
 • Kreatywny plac zabaw w Chomęcicach ul. Poznańska
 • Rekreacyjny park rodzinny " Nad Wirynką" (Wiry)
 • Siłownia i plac dla rolkarzy na wolnym powietrzu - lokalna przestrzeń i miejsce spotkań dla dzieci i młodzieży (Walerianowo)
 • Strefa Zdrowia Dziecka ( Komorniki)

Nieinwestycyjne:

 • Wakacyjne spływy kajakowe ( Rosnówko/Walerianowo)
 • Kino Plenerowe Lato 2020 ( Chomęcice )
 • Teatralne lato przy stawach w Plewiskach
 • Park Śniadaniowy w Komornikach
 • Kino letnie w Łęczycy
 • Zakup kosiarki- traktorek z koszem dla wsi Szreniawa
 • Poznajemy życie ptaków - woliera edukacyjna w ogrodzie przedszkolnym (Wiry)
 • Jubileusz Wiejskiego Domu Kultury "Dworek" w Głuchowie
 • Kolorowy zawrót głowy z okazji Dnia Dziecka na terenie WDK ''Koźlak'' (Chomęcice)
 • Terenowe gry w okolicy całej dla małych i dużych w ramach półkolonii w WDK '' Koźlak" i na Plaży w Chomęcicach

Szczegółowe statystyki dotyczące głosowania dostępne są na stronie: https://komorniki.budzet-obywatelski.org/wyniki

Była to już trzecia edycja Budżetu Obywatelskiego w naszej gminie. W tym roku zasady uległy zmianie: zniesiony został wymóg meldunku oraz wieku osób biorących udział w konsultacjach. Tym samym od tego roku składać propozycje projektów, udzielać poparcia dla zgłaszanych projektów oraz brać udział w głosowaniu mogli wszyscy mieszkańcy gminy Komorniki.

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji, za głosowanie, a autorom projektów za składanie pomysłów służących innym mieszkańcom.

Realizacja zwycięskich projektów będzie miała miejsce w 2020 roku.

Źródło: www.komorniki.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]