Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Urzędnicy szkolili się z efektywnych konsultacji społecznych

Urzędnicy szkolili się z efektywnych konsultacji społecznych

Data publikacji: 2019-11-26

W poniedziałek 25 listopada odbyło się pierwsze z cyklu szkoleń dla pracowników samorządowych w ramach priojektu "DziałaMY!". Podczas wydarzenia urzędnicy z terenu Metropolii Poznań mieli okazję poznać nowoczesne metody konsultacyjne atrakcyjne dla osób młodych.

W szkoleniu zrealizowanych w Centrum Konferencyjnym Ogrodowa 12 w Poznaniu uczestniczyło ponad 30 pracowników samorządowych z terenu aglomeracji poznańskiej. Wśród uczestników spotkania większość stanowiły osoby odpowiedzialne za prowadzenie konsultacji społecznych, budżety obywatelskie, czy kontakt z mieszkańcami i dialog obywatelski. Dużą grupę stanowiły także osoby pełniące od dwóch lat funkcję moderatorów samorządowych i wprowadzające ogłoszenia o konsultacjach w gminach/powiecie na metropolitalnym portalu konsultacji społecznych www.konsultacje.metropoliapoznan.pl.

Wśród prelegentów szkolenia znaleźli się m.in.: Krzysztof Mączka (socjolog, Instytut Socjologii UAM w Poznaniu), Michał Apolinarski (programista aplikacji internetowych, WEBSYLIUM s.c.), Ryszard Michalski (trener, prezes Stowarzyszenia CREO) i Dawid Drobnić (Stowarzyszenie Metroolia Poznań).

Ostatnim elementem szkolenia była realizacja warsztatu związanego z opracowaniem kartki pocztowej stanowiącej element konsultacji społecznych ważnego problemu lokalnego.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]