Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Poznaj zrealizowane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu 2017

Poznaj zrealizowane projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego Śremu 2017

Data publikacji: 2017-11-24

W okresie letnim zostały zrealizowane wszystkie zwycięskie projekty drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego Śremu (2017). Autorzy zgłaszanych projektów wspólnie z Burmistrzem Adamem Lewandowskim oddali je do użytkowania mieszkańcom.

Miasteczko ruchu drogowego w Nochowie

Projekt lokalny wiejski

17 września 2017 r. podczas festynu sportowego w Nochowie otwarto miasteczko ruchu drogowego. Miasteczko ruchu drogowego w Nochowie będzie przygotowywać młodych pieszych oraz rowerzystów do bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych. Miasteczko rowerowe mieści się obok boiska wielofunkcyjnego. Stanowi jeden z elementów Nochowskiego Centrum Rekreacyjno – Sportowego. W obrębie miasteczka rowerowego powstały 3 główne drogi i 6 łączących je ścieżek rowerowych oddzielonych od siebie pasami zieleni. Autorem projektu była Weronika Żołnierek.

Fotografia - miasteczko ruchu drogowego w Nochowie

Miasteczko rowerowe w Śremie

Projekt lokalny miejski

19 września 2017 r. na terenie boiska Szkoły Podstawowej nr 1 oddano do użytkowania projekt Patryka Kubskiego Miasteczko rowerowe w Śremie. Miasteczko rowerowe o wymiarach 30 m x 50 m wybudowane jest z kostki brukowej. Miasteczko tworzy system znaków poziomych i pionowych, chodników i ścieżek rowerowych. Na placu zlokalizowane są: przejazd kolejowy, progi zwalniające oraz droga z dwoma pasami ruchu w jednym kierunku. Centralną częścią miasteczka jest dwupasmowe rondo. Obok miasteczka znajduje się plac z parkingiem rowerowym. Miasteczko dostosowane jest do profesjonalnego przeprowadzania egzaminów na kartę rowerową.

Fotografia - miasteczko rowerowe w Śremie

Pumptrack w Parku Odlewników

Projekt ogólnogminny

2 października 2017 r. odbyło się otwarcie projektu pn. Pumptrack w Parku Odlewników złożonego przez Tomasza Żaka. W ramach zgłoszonego projektu powstał plac do jazdy rowerem, deskorolką lub na rolkach. Pumptrack zbudowany jest z szybkich zakrętów i muld. Pumptrack wyrabia u użytkowników refleks, zmysł równowagi, kondycję oraz koordynację ruchową przy maksymalnym poziomie bezpieczeństwa. Pumptrack jest zaprojektowany w taki sposób, aby frajdę z jazdy mieli nie tylko eksperci, ale zarówno amatorzy i dzieci.

Fotografia - pumptrack na Odlewników

Lokalizacja projektów na mapie:

Lokalizacja projektów na mapie

Źródło: www.srem.budzet-obywatelski.org
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]