Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Rozkręca się Poznański Panel Obywatelski

Rozkręca się Poznański Panel Obywatelski

Data publikacji: 2021-02-12

Do mieszkańców Poznania już rozesłano listy z zaproszeniem do udziału w panelu obywatelskim. Trafiły do losowo wybranych gospodarstw domowych. Spośród zarejestrowanych osób, wytypowana zostanie grupa poznaniaków, która weźmie udział w przedsięwzięciu.

Panel obywatelski to forma partycypacji społecznej, pozwalająca na demokratyczne podejmowanie decyzji w sprawach ważnych dla lokalnej społeczności. Do uczestnictwa w przedsięwzięciu zapraszani są losowo wytypowani mieszkańcy, którzy wyrażą chęć udziału. Wybór panelistów uwzględnia m.in. kryteria demograficzne, takie jak płeć, wiek, rejon zamieszkania, poziom wykształcenia. Dzięki temu zapewniona jest różnorodność i reprezentacja różnych punktów widzenia oraz doświadczeń. Dotychczas w Polsce panele obywatelskie odbyły się lub trwają w Gdańsku, Lublinie, Łodzi, Warszawie i Wrocławiu. W Poznaniu taka inicjatywa jest realizowana po raz pierwszy.

- Podejmując decyzje w sprawie rozwoju Poznania wsłuchujemy się w głos mieszkańców. Tym razem chcemy poznać zdanie poznaniaków na temat kwestii związanych z ochroną środowiska i adaptacją miasta do zmian klimatu - czyli spraw, które niewątpliwie są ważne dla lokalnej społeczności. Właśnie temu zagadnieniu poświęcony będzie pierwszy w stolicy Wielkopolski panel obywatelski - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]