Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Zbliża się Budżet Obywatelski Gminy Komorniki 2022

Zbliża się Budżet Obywatelski Gminy Komorniki 2022

Data publikacji: 2021-04-19

Wzorem lat ubiegłych, gmina Komorniki uruchamia kolejną, czwartą już edycję Budżetu Obywatelskiego. I tym razem na projekty zgłaszane przez mieszkańców zostanie przeznaczona pula 600 tys. złotych, w podziale na zadania inwestycyjne oraz nieinwestycyjne.

Z uwagi na pandemię koronawirusa w ubiegłym roku Gmina zrezygnowała z konurlacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego. Po rocznej przerwie wrócono to budżdzetu partycypacyjnego i urzędnicy czekają na projekty mieszkańców, których nabór ruszy już 1 czerwca br. Zadania do budżetu obywatelskiego będzie mógł zgłosić każdy mieszkaniec gminy. Głosowanie nad wybranymi pomysłami odbędzie się w październiku br.

Nabór do Zespołu Wspierającego

Oceny zgłaszanych projektów mogą dokonywać również przedstawiciele społeczeństwa.

W związku z tym Wójt Gminy Komorniki ogłasza nabór kandydatów, reprezentujących społeczność lokalną, do pracy w Zespole Wpierającym przeprowadzenie na terenie Gminy Komorniki konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Komorniki na rok 2022.

Spośród zgłoszonych kandydatur zostaną wybrane w drodze losowania 2 osoby, które będą brały udział w pracach Zespołu. Losowanie odbędzie się 7 maja 2021 r. ( piątek ) o godz. 10.00 w Urzędzie Gminy Komorniki. W przypadku zgłoszenia się 1 lub 2 kandydatów losowanie nie będzie miało miejsca, a kandydaci zostaną członkami Zespołu Wspierającego. Za pracę w Zespole nie przysługuje wynagrodzenie.

Osoby chętne, będące mieszkańcami gminy Komorniki, dokonują swoich zgłoszeń (imię, nazwisko, telefon, e-mail), oświadczając gotowość do pracy w Zespole Wspierającym, na adres e-mail: sekretariat@komorniki.pl do dnia 5 maja 2021 r. do godz. 15.00.

Gmina Komorniki zaprasza mieszkańców do zgłaszania i promowania ciekawych pomysłów na rzecz najbliższego otoczenia. Mamy nadzieję, że kolejna edycja będzie cieszyła się równie dużym zainteresowaniem. To wyjątkowa okazja do współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu gminy.

Wszystkie niezbędne informacje o Budżecie Obywatelskim Gminy Komorniki dostępne są na stronie internetowej www.komorniki.budzet-obywatelski.org (strona jest obecnie w trakcie aktualizacji i dostosowania jej do nowej edycji 2022 roku)

Źródło: www.komorniki.budzet-obywatelski.org
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]