Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Inicjatory 2020: Zagłosuj na najlepszą inicjatywę pozarządową

Inicjatory 2020: Zagłosuj na najlepszą inicjatywę pozarządową

Data publikacji: 2021-10-27

Do kogo w tym roku trafi Inicjator Mieszkańców im. Andrzeja Białasa? O tym zdecydują poznanianki i poznaniacy w internetowym plebiscycie. Głosy na najlepsze projekty pozarządowe w miejskim konkursie Inicjatory 2020 można oddawać do 7 listopada.

Celem konkursu jest uhonorowanie najlepszych inicjatyw pozarządowych organizowanych na rzecz miasta i mieszkańców stolicy Wielkopolski, a także promowanie działań obywatelskich skierowanych do społeczności lokalnych.

We wrześniu poznanianki i poznaniacy mogli zgłaszać kandydatów do Inicjatorów 2020. Łącznie do urzędu miasta wpłynęły 52 nominacje spełniające wymogi konkursu. Są to projekty z wielu obszarów, w tym m.in. kultury, nauki, środowiska, zdrowia czy sportu. Spośród nich kapituła wytypuje zwycięzców w czterech kategoriach:

  • Inicjator Roku - projekty, które zostały uznane przez jury za najlepsze spośród zgłoszonych,
  • Inicjator Wspierający - inicjatywy ukierunkowane na pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym, wspierające rozwój infrastruktury miejskiej, klimatu i środowiska,
  • Inicjator Aktywizujący - przedsięwzięcia pobudzające mieszkańców do działania i współtworzenia,
  • Inicjator Nowatorski - inicjatywy będące nowością na danym terenie lub w danej dziedzinie, innowacyjne rozwiązania lub nowe, dotychczas niepodejmowane formy aktywności.

Niezależnie od nagród w powyższych kategoriach, swojego zwycięzcę wskażą także same poznanianki i poznaniacy. Nagrodę Inicjatora Mieszkańców im. Andrzeja Białasa otrzyma inicjatywa, która dostanie najwięcej głosów w otwartym plebiscycie internetowym. Głosowanie trwa do 7 listopada poprzez stronę https://www.poznan.pl/mim/ngo/. Można tam znaleźć także szczegółowe informacje dotyczące nominowanych projektów.

Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się 8 grudnia.

Andrzej Białas - patron Inicjatora Mieszkańców - był społecznikiem i przewodniczącym Rady Osiedla Ławica. W latach 2015-2018 pełnił funkcję dyrektora Gabinetu Prezydenta Poznania. Następnie objął stanowisko Pełnomocnika Prezydenta Miasta Poznania ds. Społeczeństwa Obywatelskiego. Walczył z ciężką chorobą nowotworową. Odszedł w 2019 roku, w wieku 62 lat.

W poprzedniej edycji konkursu Inicjatora Mieszkańców otrzymała inicjatywa Fundacji Laboratorium Marzeń - "Akademia Piłkarska Pełnosprytni". To pierwsza w Wielkopolsce szkółka dedykowana dzieciom z niepełnosprawnościami. Zajęcia były bezpłatne, a w treningi zaangażowano m.in. trenerów i zawodników Warty Poznań.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]