Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Budżet Obywatelski Gminy Oborniki 2023 – oto wyniki!

Budżet Obywatelski Gminy Oborniki 2023 – oto wyniki!

Data publikacji: 2022-11-04

Do 30 października można było oddawać głosy na projekty zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Oborniki 2023. Przedstawiamy listę zwycięskich projektów obywatelskich.

Każdy miał prawo oddać dwa głosy, jeden na inwestycje w mieście i jeden na terenach wiejskich. Ponadto osoby niekorzystające z internetu mogły zagłosować w Urzędzie Miejskim w Obornikach, na kartach do głosowania. Łączna kwota przeznaczona na realizację przedsięwzięć w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023 wynosi 250 tys. zł. A maksymalny koszt jednego projektu to 25 tys. zł. Stąd do realizacji zakwalifikowano 10 projektów (5 z terenu miasta i 5 z terenu wsi).

Oto lista zwycięskich inwestycji:

Nowy plac zabaw w Popówku - Obszar wiejski - 25 000,00 zł

Nowe urządzenia zabawowe dla najmłodszych na terenie przy świetlicy wiejskiej w Popówku.

Zielone boisko w Maniewie - Obszar wiejski - 25 000,00 zł

Projekt polega na całkowitej wymianie nawierzchni boiska znajdującego się w sąsiedztwie szkoły podstawowej, które będzie służyło mieszkańcom oraz uczniom podczas zajęć szkolnych

Wiata Rowerowa przy Zespole Szkolno- Przedszkolnym w Rożnowie - Obszar wiejski - 24 990,00 zł

Projekt dotyczy budowy wiaty na rowery dla uczniów z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Rożnowie. Wiata miałaby stojaki, do których mogłyby zostać przypięte rowery. W projekcie zaplanowano stojaki dwustronne tak, aby maksymalnie wykorzystać miejsce pod zadaszeniem.

Zakup i montaż oczyszczalni ścieków (szamba) wraz z toaletą, doprowadzenie wody i kanalizacji do wiaty i oczyszczalni – Żerniki - Obszar wiejski - 17 000,00 zł

Zakup i montaż oczyszczalni ścieków – szamba na terenie rekreacyjnym wsi Żerniki. Na terenie tym istnieją już 2 wiaty, do jednej zostanie zainstalowanie przyłącze wody wraz z kanalizacją. Zastanie również wbudowana oczyszczalnia ścieków wraz z toaletą. Realizowany projekt pozwoli na bardziej komfortowe wykorzystanie infrastruktury rekreacyjnej miejscowości gdzie znajduje się także plac zabaw dla dzieci. Jest to też miejsce zebrań wiejskich i Rady Sołeckiej oraz spotkań integracyjnych mieszkańców

Wiata rekreacyjna w Uścikowie - Obszar wiejski - 24 710,00 zł

Wiata rekreacyjna. Utworzenie miejsca rekreacyjno- integracyjnego dla mieszkańców sołectwa Uścikowo na terenie świetlicy wiejskiej. Celem jest również estetyka miejscowości. Drewniana i zadaszona wiata miała by pełnić funkcję rekreacyjną i służyć jako miejsce spotkań, zebrań i integracji mieszkańców. Zabezpieczała by przed słońcem i deszczem podczas spotkań integracyjnych.

Modernizacja placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach - Obszar miejski - 25 000,00 zł

Plac zabaw przy szkole powstał w 2011 r. Elementy wymagają naprawy lub wymiany, a w szczególności podłoże syntetyczne, które nieustannie jest naprawiane, by zapewnić dzieciom bezpieczną zabawę.

Defibrylatory przy Obornickim Ośrodku Kultury oraz przy każdej szkole podstawowej na terenie Miasta Oborniki, aby nie tylko ratowały życie ale uczyły także jak to robić. - Obszar miejski - 24 642,90 zł

Projekt zakłada zakup defibrylatora AED oraz zewnętrznej kapsuły z alarmem dla Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach oraz dla Obornickiego Ośrodka Kultury w Obornikach. Jedno urządzenie zapewnia bezpieczeństwo zarówno użytkownikom tych obiektów jak i osobom przebywającym w ich sąsiedztwie dzięki umieszczeniu ich na zewnątrz. Defibrylator będący na wyposażeniu szkoły nie tylko mógłby uratować życie ale i być narzędziem edukacyjnym.

Rewitalizacja tarasu – Żłobek Miejski w Obornikach - Obszar miejski - 24 978,73 zł

Celem projektu jest rewitalizacja tarasu dla dzieci uczęszczających do Żłobka, które podczas zajęć w placówce, będą mogły swobodnie i bezpiecznie bawić się na sprawnej powierzchni. Taras ma być również miejscem spotkań całych rodzin podczas najważniejszych uroczystości. W tej chwili na tarasie można zauważyć niebezpieczny teren, nierówny, miejscowo występują ubytki w powierzchni, na tarasie znajdują się również ławki bez oparcia, które stanowią zagrożenie dla spędzających tam czas maluchów.

Leżaki miejskie na Żwirkach - Obszar miejski - 23 695,72 zł

Projekt przewiduje zamontowanie 12 leżaków miejskich na plaży kąpieliska miejskiego Żwirki. W ramach zadania zostanie zakupionych 8 leżaków jednoosobowych i 4 dwuosobowe. Mieszkańcy Gminy Oborniki bardzo chętnie spędzają czas w słoneczną pogodę na plaży kąpieliska.

„Psie Stacje”, albo kupa wstydu!? - Obszar miejski - 23 760,00 zł

Projekt dotyczy instalacji w przestrzeni miejskiej 15 psich stacji – pojemników na psie odchody wraz z biodegradowalnymi woreczkami, które wysuszają zawartość i pochłaniają zapach. Na każdej stacji znajdzie się naklejka zachęcająca do sprzątania po swoim psie. Zamontowanie stacji to szansa na czyste chodniki, trawniki, miejsca postojowe.

Źródło: www.oborniki.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]