Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Ruszają pierwsze inwestycje Budżetu Obywatelskiego 2018 w Gminie Komorniki

Ruszają pierwsze inwestycje Budżetu Obywatelskiego 2018 w Gminie Komorniki

Data publikacji: 2018-01-19

Z początkiem roku rozpoczęły się prace związane z realizacją projektów wybranych przez mieszkańców w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Trwa wybór wykonawcy pierwszego zwycięskiego zadania – projektu i budowy placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 im. J. Korczaka w Komornikach. Zakończenie prac planowane jest na maj tego roku.

W najbliższych tygodniach zostaną wyłonieni wykonawcy także pozostałych projektów: Plaży w Chomęcicach, toru dla rolkarzy i rowerzystów w Wirach i Pumptrack’a w Plewiskach.

Jedyny projekt drogowy w tej edycji budżetu obywatelskiego – budowa bezpiecznych przejść dla pieszych w Komornikach – wymaga uzgodnienia lokalizacji oraz wykonania projektów organizacji ruchu drogowego oraz pozytywnej opinii policji i służb drogowych. Prace koncepcyjne nad tym projektem już trwają, a realizację planuje się na drugi kwartał roku.

Przypomnijmy, że w Budżecie Obywatelskim 2018 zwyciężyło 7 projektów: 5 inwestycyjnych i 2 miękkie. Pula budżetu w 2018 r. to 600 tys. zł.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]