Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Bilet szkolny dla uczniów szkół podstawowych

Bilet szkolny dla uczniów szkół podstawowych

Data publikacji: 2023-09-05

Z rocznego biletu specjalnego w preferencyjnej cenie 60 zł za cały rok (tylko 5 zł na miesiąc) mogą korzystać uczniowie szkół podstawowych, których siedziba znajduje się na terenie Poznania lub jednej z 19. gmin objętych porozumieniami międzygminnymi. Bilet obowiązuje od 1 października do 30 września kolejnego roku na strefę A+B+C+D, czyli na wszystkie linie ZTM.

Wszystkie bilety okresowe zapisywane są na imiennej karcie PEKA lub w Aplikacji PEKA.

Apelujemy do rodziców i opiekunów pierwszoklasistów o składanie wniosków w celu założenia dziecku konta PEKA i uruchomienia Aplikacji PEKA lub uzyskania karty PEKA.

Do grona 19 gmin objętych porozumieniem transportowym zaliczają się:

Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne i Zaniemyśl.

Ważne! Bilety specjalne dla uczniów szkół podstawowych zakupione na rok szkolny 2022/2023 są ważne do 30 września 2023 roku. To oznacza, że uczniowie posiadający taki bilet, nie muszą się spieszyć kupnem nowego – na rok szkolny 2023/24. Wystarczy, że nabędą bilet za 60 zł przed 1 października. Bilet ten będzie dostępny w sprzedaży od 2 września.

Aplikacja PEKA lub karta PEKA

Aplikacja PEKA

Aplikacja PEKA umożliwia zakup i okazanie biletu okresowego na wyświetlaczu smartfona bez konieczności posiadania karty PEKA, którą można zamówić w dowolnym momencie.

Aplikację można pobrać zarówno na urządzenia z systemem Android oraz iOS ze sklepów Google Play i App Store.

Ważne! Każda Aplikacja PEKA jest przypisana do osobnego, indywidualnego konta w systemie PEKA. Dlatego chcąc pobrać aplikację np. dla dwójki dzieci, należy założyć dzieciom odrębne konta podając dla nich różne adresy e-mail, na które będą wysyłane np. potwierdzenie dokonania zakupu biletu.

Po założeniu konta/kont w systemie PEKA rodzic może je połączyć ze swoim kontem PEKA (jeśli je oczywiście posiada), dzięki czemu może nimi swobodnie zarządzać np. kupić dziecku bilet.

Więcej o Aplikacji PEKA: https://www.ztm.poznan.pl/pl/peka-info/aplikacja-peka/ 

Karta PEKA

Nośnikiem biletu dla uczniów SP może być także karta PEKA (ew. karta PEKA Junior). Różnica jest taka, że korzystając z karty - oprócz zapisania na niej swojego biletu można także korzystać z taryfy przystankowej czyli tPortmonetki. Płaci się wyłącznie za liczbę przejechanych przystanków niezależnie od czasu podróży. W tym celu po każdym wejściu do pojazdu i przed jego opuszczeniem należy przyłożyć kartę do czytnika PEKA. W każdym momencie można oczywiście dodatkowo pobrać Aplikację PEKA.

Szczegółowe informacje:

https://www.ztm.poznan.pl/
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]