Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Podsumowanie konsultacji na temat koncepcji przebudowy ul. Ogrodowej

Podsumowanie konsultacji na temat koncepcji przebudowy ul. Ogrodowej

Data publikacji: 2023-09-19

Konsultacje w sprawie przebudowy ul. Ogrodowej trwały od 29.08.2023r. do 08.09.2023r. W ramach konsultacji jej uczestnicy postulowali najczęściej o ograniczenie hałasu, funkcjonalność nawierzchni jezdni oraz zminimalizowanie ruchu samochodowego, a także dodatkowe oświetlenie.


Od momentu rozpoczęcia konsultacji do ich zakończenia do ZDM wpłynęło 27 wiadomości, gdzie pojawiło się 65 różnych propozycji i uwag. Każda z nich będzie rozpatrywana, a niektóre z nich wymagać będą skonsultowania się z różnymi instytucjami, takimi jak Miejskie Konserwatorium Zabytków czy Miejski Inżynier Ruchu.
Uczestnicy konsultacji najbardziej skupili się na zmianie nawierzchni projektowanej jezdni. Zaproponowali wykonanie jej z ciętej kostki brukowej, która pomoże zmniejszyć poziom hałasu wytwarzanego przez pojazdy przemieszczające się ul. Ogrodową.


Ponadto mieszkańcy proponowali usytuowanie większej liczby lamp oświetleniowych przy projektowanym ciągu pieszym po południowej stronie ul. Ogrodowej i w okolicy kościoła ewangelickiego.
Niektóre z uwag dotyczyły zieleni istniejącej, które wskazywały na ochronę tamtejszych drzew. Inne z kolei zieleni projektowanej, gdzie proponowano zasadzenie roślin całorocznych. Jedna z propozycji dotyczyła stworzenia zatoki postojowej w miejscu projektowanej zieleni.

zdm.poznan.pl/upload/konsultacje_spoeczne/podsumowania/2022_11_04_ogrodowa_-_odpowiedzi_na_opinie_przeslane_przez_mieszkancow.pdf
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]