Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


W gminie Czerwonak powstaje Młodzieżowa Rada Gminy Czerwonak!

W gminie Czerwonak powstaje Młodzieżowa Rada Gminy Czerwonak!

Data publikacji: 2023-10-30

Inicjatywa utworzenia młodzieżowej rady podjęta została podczas Forum Samorządów Uczniowskich, które odbyło się dwukrotnie w 2022 r. W związku ze zgłoszoną potrzebą, Wójt złożył wniosek do Rady Gminy Czerwonak o utworzenie Młodzieżowej Rady, a ta 25 maja br. podjęła uchwał, wyrażającą zgodę.

  • Młodzieżowa Rada Gminy to organ konsultacyjny, doradczy i inicjatywny, wyrażający stanowisko w imieniu młodzieży mieszkającej na terenie gminy Czerwonak.
  • Rada liczy od 13 do 17 członków.
  • Kandydatem do Rady może zostać każdy mieszkaniec gminy Czerwonak, który ukończył 13. rok życia i nie ukończył 18. roku życia w roku, w którym odbywają się wybory.

Kandydatem do Rady może zostać:

  • osoba, która uczęszcza do jednej ze szkół znajdujących się na terenie gminy Czerwonak - kandydat składa kartę zgłoszenia wraz ze zgodą na kandydowanie w szkole, w której realizuje obowiązek szkolny,
  • osoba niezrzeszona - kandydat składa kartę zgłoszenia, zgodę na kandydowanie oraz listę poparcia zawierającą minimum 10 podpisów młodzieży, która ukończyła 12. rok życia i nie ukończyła 18. roku życia w roku, w którym odbywają się wybory, do Gminnej Komisji Wyborczej w siedzibie Urzędu Gminy Czerwonak.

Zgłoszenia do Młodzieżowej Rady Gminy Czerwonak można składać w terminie od 30 października 2023 r. do 17 listopada 2023 r.

Wybory do Młodzieżowej Rady odbędą się w obwodach utworzonych na obszarze gminy. Każda szkoła na terenie gminy to jeden obwód. Dodatkowo utworzone zostaną obwody: w siedzibie Urzędu Gminy oraz w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach – tu głosować będzie młodzież niezrzeszona czyli nie uczęszczająca do szkół na terenie gminy Czerwonak.
Prawo do głosowania ma każdy mieszkaniec gminy, który ukończył 12. rok życia i nie ukończył 18. roku życia w roku, w którym odbywają się wybory.

Formularze można pobrać w Urzędzie Gminy Czerwonak pokój 108, w szkołach znajdujących się na terenie gminy oraz w Biuletynie Informacji Publicznej: TUTAJ

Źródło: www.czerwonak.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]