Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto Poznań oddaje głos kobietom

Miasto Poznań oddaje głos kobietom

Data publikacji: 2018-03-14

W tym celu została powołana do życia platforma internetowa OnePoznan.pl. Projekt, stworzony specjalnie na obchody 100-lecia Praw Kobiet w Poznaniu, ma służyć przede wszystkim mieszkankom naszego miasta.

- Pragniemy, by Miasto Poznań stało się ambasadorem nowoczesnej myśli o kobiecych sprawach, prawach i działaniach. Chcemy podkreślić rolę kobiet jako obywatelek Poznania, Polski i świata. Korzystajcie z tej platformy, dzielcie się swoimi pomysłami, refleksjami i poglądami! Wasze zdanie jest dla nas bardzo ważne! - podkreśla prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak.

OnePoznan.pl (http://onepoznan.pl/) przez cały rok będzie służyć do nagłaśniania i promowania wydarzeń oraz inicjatyw związanych z obchodami 100-lecia praw kobiet w Poznaniu - zarówno o charakterze społecznym, edukacyjnym, jak i kulturalnym. Przede wszystkim będzie jednak pełnić rolę forum, z którego w sposób aktywny będą mogły korzystać wszystkie poznanianki.

- Twórcy projektu nie myślą o rocznicy 100-lecia uzyskania przez polskie kobiety praw wyborczych tylko jako o uroczystych obchodach historycznych wydarzeń. W Roku Kobiet w Poznaniu historia jest tworzona na bieżąco. To teraźniejszość, która szanując przeszłość i biorąc z niej lekcję, kieruje się w przyszłość. Strona OnePoznań.pl nie ma być tylko "elegancką wizytówką". Miastu zależy na realnym kreowaniu zjawisk i wydarzeń. W Poznaniu, w roku 100-lecia Praw Kobiet, będzie o kobietach głośno - mówi Marta Mazurek, Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom, inicjatorka projektu.

Strona internetowa, która jest powiązana także z mediami społecznościowymi, to miejsce wymiany myśli i poglądów na tematy: bezpieczeństwa i ochrony kobiet, ich aktywności politycznej, programów wsparcia społecznego oraz projektów kulturalnych, artystycznych i ich odbioru. Założeniem platformy jest otwartość na wszystkie kobiety i na różnorodne, istotne dla nich zagadnienia. To właśnie one będą ją tworzyć.

Na ONEPoznań znajdziemy informacje na temat wydarzeń, związanych z obchodami Roku Praw Kobiet - wywiady z ich twórcami i twórczyniami, a także informacje, jak i gdzie zdobywać fundusze na projekty. W organizacją wydarzeń, związanych z tym wyjątkowym rokiem mogą bowiem włączyć wszyscy - zarówno organizacje, jak i aktywne kobiety. OnePoznań.pl oddaje głos nie tylko doświadczonym aktywistkom, działaczkom, przedsiębiorczyniom i kobietom spełnionym, ale też tym, które dopiero wkraczają w dorosłe życie. Użytkowniczki i użytkownicy portalu będą mogli lepiej poznać poznanianki (które będą się prezentować m.in. w wywiadach i felietonach). Na stronie znajdują się też listy aktualnych miejskich kampanii oraz organizacji i NGO-sów, działających na rzecz kobiet.

- Uważam, że niezbędne jest pokazanie, że w naszym mieście jest dzisiaj tyle wspaniałej i wszechstronnej aktywności kobiet. Platforma ONEPoznań to bardzo przydatne narzędzie. Cieszę się, że powstała i będzie się rozwijać. Wierzę, że pomoże nagłośnić różnorodne inicjatywy poznanianek i Wielkopolanek, dzięki czemu będzie mogło wziąć w nich udział wiele osób - mówi Marta Mazurek. - Zapraszamy do kontaktu i współpracy - dodaje Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Poznania ds. przeciwdziałania wykluczeniom.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]