Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Zostań urzędnikiem wyborczym!

Zostań urzędnikiem wyborczym!

Data publikacji: 2018-04-10

Krajowe Biuro Wyborcze informuje o przedłużeniu terminu naboru kandydatów na urzędników wyborczych. Termin dokonywania zgłoszeń to 16 kwietnia. Zgodnie z przepisami kwota wynagrodzenia za miesiąc pracy urzędnika może wynieść do 4473,55 zł.

Urzędnikiem wyborczym dla obszaru danej gminy może zostać wyłączenie posiadający wykształcenie wyższe i niekarany pracownik urzędów obsługujących: organy administracji rządowej, samorządowej lub jednostek im podległych lub przez nie nadzorowanych. Kadencja urzędnika trwa 6 lat.

Do zadań urzędników wyborczych należy zapewnienie sprawnego funkcjonowania obwodowych komisji wyborczych, w zakresie szkoleń dla członków komisji, dostarczenia kart do głosowania, wsparcie podczas wyborów.
Urzędnikiem wyborczym nie może być osoba kandydująca w wyborach w okręgu, w skład którego wchodzi gmina właściwa dla obszaru działania urzędnika wyborczego, komisarz wyborczy, pełnomocnik wyborczy, pełnomocnik finansowy, mąż zaufania lub członek komisji wyborczej. Urzędnik wyborczy nie może wykonywać swojej funkcji także w gminie, na obszarze której ma miejsce zatrudnienia. Urzędnikiem wyborczym nie może być osoba ujęta w stałym rejestrze wyborców objętym zakresem działania tego urzędnika, przy czym zakaz ten nie dotyczy miast na prawach powiatu. Urzędnik wyborczy nie może również należeć do partii politycznych, ani prowadzić działalności publicznej niedającej się pogodzić z pełnioną funkcją.

Bliższe informacje na stronie PKW/KBW: www.pkw.gov.pl

Więcej informacji:
Krajowe Biuro Wyborcze Delegatura w Poznaniu
ul. Kościuszki 93, 61-716 Poznań
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 15.30
Numery telefonów: 61 854 13 35 oraz 61 852 22 52
Adresy e-mail: poznan@kbw.gov.pl oraz poz-kancelaria@kbw.gov.pl

Źródło: www.pkw.gov.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]