Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Ruszają zajęcia dla seniorów i młodzieży z PBO 2018

Ruszają zajęcia dla seniorów i młodzieży z PBO 2018

Data publikacji: 2018-04-14

Trener Osiedlowy i Senioralny to program zajęć aktywizujących Poznaniaków. Decyzją Poznaniaków także i w tym roku jest on finansowany ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego PBO 2018.

Program „Trener Osiedlowy AWF”, realizowany jest od 2009 roku przez Fundację na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu. W 2015 roku uruchomiony został w ramach działań komponent o nazwie „Trener Senioralny AWF”. W roku 2018 ważnym źródłem finansowania programu jest dotacja z Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznani w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018.

Skala działań, zaangażowanie różnych grup społecznych, pozwala nam stwierdzić, że „Trener Osiedlowy i Senioralny” jest największym, kompleksowym programem aktywizacji fizycznej dzieci, młodzieży oraz seniorów w Europie.

Trener osiedlowy

Ideą przedsięwzięcia jest organizacja bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, animacji czasu wolnego, dla młodych ludzi, które odbywają się w czasie wolnym od nauki, w oparciu o miejską bazę sportowo rekreacyjną (głownie przyszkolne boiska ze sztuczną nawierzchnią oraz boiska typu Orlik).

Pod opieką „Trenerów Osiedlowych AWF” będących wyselekcjonowaną grupa studentów i absolwentów AWF lub uczelni pokrewnych, młodzi ludzie mogą nie tylko zagrać w zespołowe gry sportowe, ale również poznać zabawy i gry ludowe jak „pierścieniówka”, „palant” czy „kwadrant”. Trenerzy organizują również we współpracy ze środowiskiem lokalnym osiedlowe turnieje, festyny i rozgrywki. Wybierają się z młodymi ludźmi na wycieczki rowerowe, spacery, nad miejskie kąpielisko czy np. do ZOO.

Trenerzy Osiedlowi AWF maja w największym skrócie pokazać atrakcyjną aktywność fizyczną bez ocen i sprawdzianów. Zachęcając do aktywnego spędzania czasu odciągnąć, dzieci i młodzież sprzed monitorów komputerów i smartphonów.

Trener senioralny

Ideą przedsięwzięcia jest organizacja bezpłatnych zajęć sportowo-rekreacyjnych, animacji czasu wolnego dla mieszkańców Miasta Poznania. Trenerzy Senioralni AWF maja w największym skrócie pokazać atrakcyjną aktywność fizyczną. Zajęcia sportowo- rekreacyjne dla osób po 55 roku życia, usprawnianie ruchem, elementy rehabilitacje prowadzone na cyklicznych zajęciach, maja na celu aktywizację ważnej grupy społecznej, dotychczas często pomijanej w tym zakresie.

Przykładowe zajęcia dla seniorów:

 • AQUA FITNESS
 • AQUA-AEROBIK
 • AQUA SENIORZAJĘCIA TANECZNO-GIMNASTYCZNEZAJĘCIA USPRAWNIAJĄCE W WYKORZYSTANIEM SIŁOWNI ZEWNĘTRZNYCH (zajęcia ogólnorozwojowe na świeżym powietrzu)
 • BALL SHAPE (zajęcia ogólnorozwojowe w hali sportowej)
 • GIMNASTYKA NA MATACHZDROWY KRĘGOSŁUPNORDIC WALKING (marsz z kijkami)
 • GIMNASTYKA REHABILITACYJNA OSÓB STARSZYCH
 • ZUMBA
 • BRYDŻ SPORTOWY
 • AEROBIK + ĆW. WZMACNIAJĄCE
 • JOGA
 • AKTYWNY SENIOR (TROPS)
 • ZAJĘCIA GIMNASTYCZNE Z AKOMPANIAMENTEM PIANISTYCZNYM – „STOP UPADKOM”
 • SENIOR BALANCE (Ćwiczenia równoważne dla seniorów – TROPS)

Źródło: Fundacja na rzecz Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego

Bliższe informacje i harmonogram zajęć: www.trener.awf.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]