Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Metropolia Poznań aktywizuje seniorów

Metropolia Poznań aktywizuje seniorów

Data publikacji: 2018-06-29

Pod koniec maja zainaugurowano realizację projektu "Aktywni seniorzy w Metropolii Poznań i Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej". W ramach przedsięwzięcia zaplanowano dwudniowe warsztaty aktywizujące we wszystkich samorządach aglomeracji poznańskiej. W projekcie uczestniczyć będzie ponad 800 seniorów!

Dzięki dofinansowaniu ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych (ASOS) seniorzy będą mogli odbyć inspirujące warsztaty dotyczące zaangażowania społecznego i obywatelskiego. Uczestnicy poznają arkana polityk senioralnych, dowiedzą się dlaczego warto założyć i prowadzić gminne rady seniorów, poznają tajniki kandydowania w wyborach samorządowych oraz pozyskają informacje o możliwościach zaangażowania w wolontariat senioralny. Ponadto, sami przygotują propozycje projektów obywatelskich, które będzie można wykorzystać m.in. przy okazji kolejnych edycji budżetów obywatelskich w gminach.

Na pierwszych warsztatach w Dopiewie, Śremie, Szamotułach i Murowanej Goślinie zameldowała się wyjątkowo duża liczba aktywnych seniorów w tym radni, społecznicy oraz przedstawiciele lokalnych organizacji. W warsztatach uczestniczyli także przedstawiciele urzędów i gminnych jednostek wspierających seniorów. Następne warsztaty odbywać się będą w kolejnych samorządach Metropolii Poznań. Najbliższe w Puszczykowie, Rokietnicy, Luboniu i Swarzędzu. Serdecznie zapraszamy.

Więcej info na stronie projektu www.senior.metropoliapoznan.pl.

Już teraz zapraszamy do wypełnienia ANKIETY DLA SENIORÓW 
w zakresie potrzeb i oczekiwań osób starszych
w Metropolii Poznań.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]