Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


"NarysujMy Miasto" - film uczniów poznańskich szkół promujący budżet obywatelski

"NarysujMy Miasto" - film uczniów poznańskich szkół promujący budżet oby

Data publikacji: 2017-11-16

Rozstrzygnięto konkurs filmowy Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. Uczestnicy - uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - w swoich pracach mieli pokazać, jak żyć aktywnie w naszym mieście i w jaki sposób wpływać na życie miasta poprzez budżet obywatelski.

Do konkursu zgłoszono 12 prac stworzonych przez młodych, kreatywnych poznaniaków. W swoich pracach uczniowie pokazali, jak żyć aktywnie w Poznaniu i w jaki sposób wpływać na życie miasta poprzez budżet obywatelski. Jury składające się z przedstawicieli: Gabinetu Prezydenta (organizatora konkursu), Zespołu do spraw PBO18 oraz Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, oceniło wszystkie przesłane filmy.

Pierwsze miejsce zajął film "Narysujmy Miasto", wyprodukowany przez uczniów Zespołu Szkół Łączności: Patryka Bańkowskiego, Filipa Tomczaka, Marię Chrzan i Bartłomieja Plewę

O PBO dowiedziałam się, prawdę mówiąc, przygotowując się do filmu- uśmiecha się Marysia. Ale potem, jak się już wciągnęłam, zaczęłam szukać tych pomysłów na swoim podwórku i zagłosowałam na przykład na rewitalizację bliskiej mi ulicy Kilińskiego. To fajnie, że jest taki budżet i że nas, młodych wciąga się w pracę przy nim.

Przy realizacji naszego filmu dużo dowiedzieliśmy się o tym, jakie do tej pory wykonano inwestycje właśnie z tego budżetu- mówi Filip. A w tym roku zagłosowałem na renowację schodów na Szymanowskiego i Kurpińskiego, bo w to w pewnym sensie są też "moje"schody.

Patryk jest całym sercem za bezpiecznymi ścieżkami maltańskimi, bo często tam jeździ rowerem. Bartkowi podoba się idea PBO w ogóle- bo "daje szansę na jeszcze ładniejsze miasto". A opiekun młodych artystów Marek Zakrzewski twierdzi, że bardzo cieszy go fakt zaangażowania uczniów w konkursie- to "świeżaki" z pierwszej klasy technikum, ale sami przyszli z propozycją, że nakręcą film i mocno się do tego przyłożyli. PBO to możliwość włączenia wszystkich mieszkańców Poznania w to, co się dzieje i zadziać może w naszym mieście- mówi pan Marek. No i w tym roku wyraźnie głośniej było w mediach o PBO, stąd też nasze zaangażowanie.

Źródło: www.poznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]