Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Konsultacje społeczne dotyczące projektu: "Budowa zintegrowanych węzłów przesiadkowych Starołęka i Górczyn, a także parkingu P&R Miłostowo"

organizator:
kategoria:
Transport
czas trwania:
od 17.07.2017
do 31.07.2017
status:
zakończone

foto art

Projekt zakłada stworzenie parkingów Park&Ride, jako III etapu tworzenia systemu na terenie miasta Poznania. Parkingi P&R są elementami planowanych w tych lokalizacjach zintegrowanych węzłów przesiadkowych, które pozwolą na dogodne przesiadki użytkowników transportu indywidualnego na publiczny transport zbiorowy (autobus, tramwaj, kolej). Umożliwi to korzystne zmiany w podziale modalnym podróży na rzecz efektywnych i ekologicznych środków transportu publicznego, a także wpłynie pozytywnie na usprawnienie ruchu miejskiego.

Celem konsultacji jest zapoznanie wszystkich zainteresowanych - mieszkańców, przedsiębiorców, właścicieli nieruchomości, przedstawicieli instytucji z planowanymi zmianami oraz poznanie opinii, uwag i sugestii mieszkańców w tym temacie. Ważne jest pozyskanie społecznej akceptacji dla proponowanych zmian.

Podczas konsultacji będą rozważane i dyskutowane koncepcje w trzech lokalizacjach:
1. Górczyn - rejon pętli autobusowej i tramwajowej
2. Starołęka - okolice pętli autobusowej
3. Miłostowo - rejon pętli tramwajowej

Konsultacje społeczne potrwają od 17 do 31 lipca 2017 r.

Pisemne uwagi i propozycje w ramach przedmiotu konsultacji społecznych można składać przez cały okres trwania konsultacji drogą elektroniczną na adres: tz@um.poznan.pl - prosimy o dopisanie w tytule wiadomości mailowej: "Konsultacje społeczne - parkingi P&R" oraz pocztą na adres Wydział Transportu i Zieleni UMP, ul.3 Maja 46, 61-728 Poznań.

W ramach konsultacji odbędą się również trzy spotkania konsultacyjne na których omawiane będą części projektu dotyczące budowy inwestycji w lokalizacjach danego Osiedla:

- P&R Górczyn - 18 lipca 2017 r. godz.17.00 - Osiedle Górczyn, Gimnazjum nr 50 ul. Ściegiennego 10,

- P&R Starołęka - 19 lipca 2017 r. godz.17.00 - Osiedle Starołęka-Minikowo-Marlewo, Szkoła Podstawowa nr 59, ul. Baranowska 1,

- P&R Miłostowo - 20 lipca 2017 r. godz.17.00 - Osiedle Antoninek-Zieliniec-Kobylepole i Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Szkoła Podstawowa nr 87, ul. Leszka 42.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach wszystkich zainteresowanych i zapoznania się z projektami zamieszczonymi poniżej.

Zobacz także Zarządzenie Prezydenta Miasta Poznania w sprawie przeprowadzenia na terenie miasta Poznania konsultacji społecznych dotyczących projektu: "Budowa dwóch zintegrowanych węzłów przesiadkowych w lokalizacji: Starołęka, Górczyn, a także parkingu P&R wraz z wyposażeniem w rejonie Miłostowa".

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]