Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Śremie

kategoria:
Inwestycje / Drogi
czas trwania:
od 29.12.2017
do 19.01.2018
status:
zakończone

foto art

​Gmina Śrem wspólnie z firmą ENEA Oświetlenie sp. z o. o. realizuje zadanie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. Modernizację oświetlenia na terenie Śremu przez zamontowanie dodatkowego oświetlenia na 5 przejściach dla pieszych gmina zainicjowała w 2017 roku. W 2018 roku zadanie poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych będzie kontynuowane.

Urząd Miejski w Śremie wskazał 52 przejścia dla pieszych w Śremie, dla których rekomendowany jest montaż dodatkowego doświetlenia. W ramach partycypacji społecznej chcemy zaproponować Państwu udział w podjęciu decyzji dot. poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W oparciu o swoje obserwacje i doświadczenia prosimy o wskazanie w poniższej ankiecie 10 lokalizacji, w których w pierwszej kolejności powinny zostać zamontowane dodatkowe oświetlenie. Na Państwa propozycje czekamy do 19 stycznia 2018 roku.

Zastosowanie nowoczesnych opraw oświetleniowych LED umożliwia zaprogramowanie intensywności stałego strumienia świetlnego na przejściu dla pieszych. Nowoczesne soczewki i klosze precyzyjnie oświetlają cały obszar przejścia dla pieszych, zapobiegając emisji światła w niebo. Rozwiązania umożliwiają wyposażenie przejścia dla pieszych w system sterowania wykrywający ludzką aktywność. W przypadku wykrycia zbliżającego się pieszego do przejścia, system podniesie intensywność strumienia oświetlanego przejścia.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]