Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto i Gmina Śrem

Miasto i Gmina Śrem liczy 41 523 mieszkańców (2015) i leży w południowo-zachodniej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Śremskiego.

Śrem jest jednym z najstarszych ośrodków miejskich Wielkopolski, który odegrał ważną rolę szczególnie w czasie „najdłuższej wojny nowoczesnej Europy”. Obecnie jest to prężnie rozwijające się gospodarczo miasto powiatowe, które dąży do ścisłej integracji z Metropolią. Gmina wykorzystuje również swoje walory przyrodnicze, będąc jednym z regionalnych liderów w zakresie turystycznego zagospodarowania Warty. Na rzece organizowane są spływy kajakowe, maratony pływackie oraz rejsy spacerowe statkiem. W gminie powstają nowe firmy m. in. w branżach meblarskiej, spożywczej, elektronicznej i produkcji tworzyw sztucznych. Duża część przedsiębiorstw zlokalizowana jest na terenach inwestycyjnych na obszarze wiejskim gminy. W samym Śremie utworzony został Śremski Park Inwestycyjny, którego część włączono do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej jako jej podstrefa. Śrem jest ważnym węzłem drogowym. Zbiegają się tu cztery drogi wojewódzkie. Gmina wyróżnia się pod względem walorów środowiskowych oraz ich ochrony. Na jej terenie znajdują się m.in. Park Krajobrazowy im. gen. Dezyderego Chłapowskiego oraz Rogaliński Park Krajobrazowy.

Miasto i Gmina Śrem pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. Gmina umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie projektów i głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego.

Budżet Obywatelski Śremu 2020 - zgłaszanie projektów

od 01.06.2019 do 30.06.2019
zakończone
Budżet obywatelski
Jeżeli Twoim zdaniem w Śremie i okoliach brakuje zieleni, zjeżdżalni na placu zabaw, chodnika lub chcesz uczestniczyć w zajęciach sportowych lub artystycznych czy usłyszeć ulubioną gwiazdę muzyki, to w przyszłym roku jest to możliwe. Opisz pomysł, zbierz 10 podpisów popierających Twój pomysł i złóż projekt. Masz na to czas przez cały czerwiec!

Poprawa bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Śremie

od 29.12.2017 do 19.01.2018
zakończone
Inwestycje / Drogi
Gmina Śrem w ramach partycypacji społecznej proponuje mieszkańcom udział w podjęciu decyzji dot. poprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych. W oparciu o obserwacje i doświadczenia mieszkańców prosi o wskazanie w ankiecie 10 lokalizacji, w których w pierwszej kolejności powinno zostać zamontowane dodatkowe oświetlenie na przejściach dla pieszych.

Konsultacje w sprawie rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 r.

od 12.05.2017 do 23.05.2017
zakończone
Burmistrz Śremu zaprasza przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz innych podmiotów działających na terenie gminy Śrem do udziału w konsultacjach na temat projektu uchwały Rady Miejskiej w Śremie w sprawie rocznego programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2018 r.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]