Znajdź konsultację

wyszukiwanie zaawansowane

Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Gmina Suchy Las

Gmina Suchy Las liczy ok. 16 000 mieszkańców (2016) i leży w północnej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Gmina uważana jest za świetne miejsce dla biznesu i do zamieszkania. W licznych rankingach dotyczących dynamiki rozwoju gmina regularnie znajduje się w krajowej czołówce. Przedsiębiorczość lokuje się przede wszystkim wzdłuż drogi krajowej nr 11 z Poznania do Piły. Południowa część gminy okazała się wyjątkowo atrakcyjna dla usług motoryzacyjnych (liczne salony samochodowe i warsztaty), przez co gmina stała się swoistym „samochodowym zagłębiem” Metropolii. Rozwijają się także najbardziej nowoczesne gałęzie gospodarki, szczególnie dzięki powstaniu Parku Technologicznego w Złotnikach. Większość powierzchni gminy stanowią jednak tereny zielone, położone w granicach poligonu w Biedrusku. Są one cennym przyrodniczo obszarem, włączonym do sieci Natura 2000. Oprócz sfery gospodarczej bardzo intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Największe i jednocześnie najszybciej wzrastające pod względem liczby mieszkańców miejscowości to Suchy Las i Złotniki. Intensywny rozwój mieszkaniowy zauważalny jest również w Biedrusku. Nowych mieszkańców zachęca bogata oferta kulturalna, baza sportowa i rekreacyjna z parkiem wodnym Octopus, a także bogata baza oświatowa.

Gmina Suchy Las pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2016 roku przeprowadzono szereg konsultacji w takich dziedzinach jak planowanie przestrzenne, współpraca z organizacjami pozarządowymi, opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

Konsultacje w sprawie zmian granic jednostek pomocniczych

od 01.10.2017 do 30.10.2017
zakończone
Przedmiotem konsultacji był wniosek Komisji Doraźnej, powołanej w celu opracowania projektu Statutu Gminy Suchy Las, o zmianę granic jednostek pomocniczych sołectwa Złotniki - Wieś oraz osiedla Złotniki – Osiedle, polegających na dołączeniu obszaru pomiędzy torami kolejowymi, ul. Łagiewnicką, ul. Obornicką oraz ul. Złotnicką do jednostki pomocniczej Złotniki - Osiedle.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy ochronnej wokół terenu zamknietego - kompleksu wojskowego K-8637 w obrębie geodezyjnym Biedrusko

od 29.08.2017 do 27.09.2017
zakończone
Planowanie przestrzenne
Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy ochronnej wokół terenu zamkniętego - kompleksu wojskowego K-8637 w obrębie geodezyjnym Biedrusko.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]