Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Gmina Suchy Las

Gmina Suchy Las liczy ok. 16 000 mieszkańców (2016) i leży w północnej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Gmina uważana jest za świetne miejsce dla biznesu i do zamieszkania. W licznych rankingach dotyczących dynamiki rozwoju gmina regularnie znajduje się w krajowej czołówce. Przedsiębiorczość lokuje się przede wszystkim wzdłuż drogi krajowej nr 11 z Poznania do Piły. Południowa część gminy okazała się wyjątkowo atrakcyjna dla usług motoryzacyjnych (liczne salony samochodowe i warsztaty), przez co gmina stała się swoistym „samochodowym zagłębiem” Metropolii. Rozwijają się także najbardziej nowoczesne gałęzie gospodarki, szczególnie dzięki powstaniu Parku Technologicznego w Złotnikach. Większość powierzchni gminy stanowią jednak tereny zielone, położone w granicach poligonu w Biedrusku. Są one cennym przyrodniczo obszarem, włączonym do sieci Natura 2000. Oprócz sfery gospodarczej bardzo intensywnie rozwija się budownictwo mieszkaniowe. Największe i jednocześnie najszybciej wzrastające pod względem liczby mieszkańców miejscowości to Suchy Las i Złotniki. Intensywny rozwój mieszkaniowy zauważalny jest również w Biedrusku. Nowych mieszkańców zachęca bogata oferta kulturalna, baza sportowa i rekreacyjna z parkiem wodnym Octopus, a także bogata baza oświatowa.

Gmina Suchy Las pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2016 roku przeprowadzono szereg konsultacji w takich dziedzinach jak planowanie przestrzenne, współpraca z organizacjami pozarządowymi, opracowanie Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej.

Konsultacje w sprawie zmian granic jednostek pomocniczych

od 01.10.2017 do 30.10.2017
zakończone
Przedmiotem konsultacji był wniosek Komisji Doraźnej, powołanej w celu opracowania projektu Statutu Gminy Suchy Las, o zmianę granic jednostek pomocniczych sołectwa Złotniki - Wieś oraz osiedla Złotniki – Osiedle, polegających na dołączeniu obszaru pomiędzy torami kolejowymi, ul. Łagiewnicką, ul. Obornicką oraz ul. Złotnicką do jednostki pomocniczej Złotniki - Osiedle.

Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy ochronnej wokół terenu zamknietego - kompleksu wojskowego K-8637 w obrębie geodezyjnym Biedrusko

od 29.08.2017 do 27.09.2017
zakończone
Planowanie przestrzenne
Obwieszczenie o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy ochronnej wokół terenu zamkniętego - kompleksu wojskowego K-8637 w obrębie geodezyjnym Biedrusko.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]