Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Gmina Dopiewo

Gmina Dopiewo leży jest jedną z „zachodnich bram Poznania”, miejscem dynamicznego i zrównoważonego rozwoju. Dzięki inwestycjom w infrastrukturę zyskała w ostatnich latach na atrakcyjności - zarówno wśród nowych mieszkańców, jak i firm. Każdego roku przybywa w niej ok. 1 tys. osób, co plasuje ją w czołówce. Z drugiej strony napędza dynamiczny rozwój infrastruktury drogowej, oświatowej, sportowej czy kulturalnej.

Dzięki linii kolejowej Warszawa – Berlin, bliskości lotniska i powstaniu w ostatnich latach sieci szybkich dróg, Gmina Dopiewo jest dobrze skomunikowana ze światem. Z drugiej strony, mimo urbanizacji, nadal blisko tu do natury - lasów, łąk i pól. Wśród walorów przyrody na uwagę zasługuje Bagno Trzcielińskie będące częścią Wielkopolskiego Parku Narodowego. Rekreacji służą szlaki rowerowe, trasy biegowe i jezioro Niepruszewskie z „Owocową Plażą” i przystanią w Zborowie.

Wśród zabytków na uwagę zasługuje pałac i park przypałacowy w Konarzewie, należący kiedyś m.in. do Działyńskich i Czartoryskich. Z kolei w lasach palędzko – zakrzewskich znajduje się „Szlak Pamięci” gdzie w mogiłach zbiorowych spoczywają tysiące ofiar hitlerowskiego okupanta z czasów II wojny światowej. Ślady osadnictwa w Gminie Dopiewo sięgają czasów przedpaństwowych. W Dąbrówce, jednej z miejscowości tej gminy, odkryto w 2016 r. słowiański gród plemienny z IX-X w., starszy od grodu Piastów w Poznaniu.

W 2016 r. Gmina Dopiewo przeprowadziła procedury konsultacji w takich dziedzinach, jak: budżet obywatelski, inicjatywa lokalna, miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego i program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Po raz drugi mieszkańcy Gminy Dopiewo biorą udział w 2017 r. w Dopiewskim Budżecie Obywatelskim. Dotychczasowe doświadczenia, związane z aktywnością mieszkańców, liczbą zgłoszonych projektów i udziałem w głosowaniu pokazują, że dobrze służy on pobudzeniu wśród mieszkańców myślenia w kategoriach wspólnego dobra.

Dopiewski Budżet Obywatelski 2024/2025 - zgłaszanie projektów

od 21.03.2024 do 10.05.2024
zakończone
Budżet obywatelski
Budżet Obywatelski to niesamowita okazja, by to mieszkańcy wyrazili zdanie o tym, jak powinna wyglądać Gmina Dopiewo, oraz w którą stronę się rozwijać. Dzięki poprzednim edycjom powstało wiele interesujących projektów jak np.: Park w Gołuskach, Figowy Zakątek w Skórzewie czy zakupiono sprzęt dla ochotniczych straży pożarnych.

Ograniczenie prędkości do 40 km/h na ul. Poznańskiej w Dąbrówce - ANKIETA

od 24.03.2023 do 14.04.2023
zakończone
Za pomocą krótkiej ankiety jest możliwość głosowania za lub przeciwko zmniejszeniu dozwolonej prędkości na odcinku ul. Poznańskiej w Dąbrówce od nowego ronda do Palędzia. Obecnie obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 50 km/h. Zostało ono wprowadzone wraz z rozpoczęciem budowy ronda. Wcześniej obowiązywało tam ograniczenie do 40 km/h. 

Konsultacje MPZP w miejscowości Trzcielin

od 27.01.2022 do 07.03.2022
zakończone
Planowanie przestrzenne
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w miejscowości Trzcielin, w rejonie ulicy Leśne Zacisze, Pułkownika Andrzeja Kopy, Łabędziej, Przepiórczej, Słowiczej i Żurawiej, gmina Dopiewo.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]