Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.






Gmina Kleszczewo

Gmina Kleszczewo liczy 7 500 mieszkańców (2015) i leży we wschodniej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Kleszczewo jest najmniejszą pod względem liczby mieszkańców gminą Metropolii Poznań. Dominującą funkcją na terenie gminy nadal pozostaje rolnictwo. Charakter gminy zmienia się jednak w związku z zagospodarowywaniem terenów pod inwestycje, co szczególnie dotyczy budownictwa mieszkaniowego w zachodniej części gminy bezpośrednio sąsiadującej z Poznaniem. Siedziba gminy – wieś Kleszczewo – jest dopiero trzecią co do wielkości miejscowością, po Tulcach i Gowarzewie. Powstałe niedawno węzły komunikacyjne na autostradzie A2 i drodze ekspresowej S5 dają nowy impuls do rozwoju gospodarczego gminy. Dziś wizytówka gminy jest rozwinięta infrastruktura komunalna i liczne inwestycje proekologiczne. Gmina poszczycić się może zabytkami o długoletniej historii. Do najcenniejszych należy jeden z najstarszych ceglanych kościołów w Wielkopolsce – kościół pw. Narodzenia NMP w Tulcach, oraz zespoły pałacowo-parkowe w Krerowie, Nagradowicach i Tulcach.

Gmina Kleszczewo pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2016 roku przeprowadzono procedury konsultacji w takich dziedzinach, jak: współpraca z organizacjami pozarządowymi, planowanie przestrzenne.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]