Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Raport z konsultacji społecznych dot. koncepcji trasy tramwajowej na Klin Dębiecki

Raport z konsultacji społecznych dot. koncepcji trasy tramwajowej na Klin Dębiecki

Data publikacji: 2019-08-30

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu opublikował raport z konsultacji społecznych w zakresie koncepcji trasy tramwajowej na Klin Dębiecki.

W ramach inwestycji planowana jest przebudowa torowiska od ul. Pamiątkowej do obecnie funkcjonującej pętli Dębiec, a także budowa zupełnie nowej trasy tramwajowej do Klina Dębieckiego. Zarząd Transportu Miejskiego dysponuje już wstępną koncepcją tej inwestycji - zostanie ona przedstawiona na spotkaniu 25 czerwca, po którym możliwe będzie przekazania swoich uwag.

Celem projektu jest poprawa sytuacji transportowej mieszkańców południowych obszarów Poznania poprzez rozbudowę sieci tramwajowej oraz budowę zintegrowanego węzła przesiadkowego. Rozwiązania te mają zmniejszyć liczbę samochodów i ograniczyć zatłoczenie ulic nie tylko w rejonie Klina Dębieckiego, ale także - ze względu na bliskość autostrady A2 - w całym Poznaniu.

Raport z konsultacji społecznych w zakresie koncepcji trasy tramwajowej na Klin Dębiecki
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]