Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Ostatni dzień składania wniosków w PBO 2019

Ostatni dzień składania wniosków w PBO 2019

Data publikacji: 2018-06-04

Poznaniacy mogą jeszcze tylko do dzisiaj składać wnioski ogólnomiejskie i rejonowe w ramach nowej edycji Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego PBO 2019.

Poznański Budżet Obywatelski (PBO) to konsultacje społeczne w sprawie części wydatków z budżetu Miasta Poznania. W tym roku na Poznański Budżet Obywatelski przeznaczono rekordową kwotę: aż 20 mln zł, z czego 6 mln przeznaczone zostanie na projekty ogólnomiejskie a 14 mln na rejonowe. O przeznczeniu tych środków decydują sami mieszkańcy, którzy zgłaszają projekty, które następnie są poddawane głosowaniu.

Maksymalna wartość projektów:

  • dla projektu ogólnomiejskiego - 2 mln zł
  • dla projektu rejonowego - 600 tys. zł.

Do PBO19 można składać projekty, które są możliwe do zrealizowania w 2019 roku (wyjątkowo także w 2020 roku, jeśli inwestycja wymaga wielu prac przygotowawczych, np otrzymania niezbędnych pozwoleń itp.). Teren, na którym będzie realizowany projekt, musi należeć do miasta lub być w jego władaniu.

Nie mogą za to być zgłaszane projekty, które mają charakter komercyjny, są sprzeczne z przyjętą strategią i programami Miasta Poznania ani takie, których realizacja przekraczałaby założony budżet.

Po zakończeniu naboru wniosków zostaną one poddane opiniowaniu przez Gabinet Prezydenta i wydziały merytoryczne (7 maja – 17 sierpnia). Głosowanie wśród mieszkańców odbędzie się jesienią (27 września – 19 października). Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 października.

Więcej informacji na podstronie z ogłoszeniem o konsultacji.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]