Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Konsultacje społeczne ws. budowy wiaduktu nad torami w ciągu ul. Golęcińskiej w Poznaniu

Konsultacje społeczne ws. budowy wiaduktu nad torami w ciągu ul. Golęcińskiej w Poznaniu

Data publikacji: 2018-11-15

Trwają konsultacje społeczne w związku z budową wiaduktu w ciągu ul. Golęcińskiej nad linią kolejową Poznań - Piła. Potrwają one do 26 listopada, a cztery dni przed ich zakończeniem odbędzie się spotkanie. Przygotowano dwa warianty koncepcji tej inwestycji.

Budowa przeprawy nad linią kolejową nr 354 Poznań - Piła to odpowiedź na oczekiwania mieszkańców, wyrażone podczas styczniowych konsultacji społecznych dotyczących przebudowy ul. Lutyckiej w ciągu DK92. Koncepcja budowy wiaduktu wraz z przebudową sąsiadującego z nim układu drogowego została przygotowana w dwóch wariantach o obejmuje w szczególności:

  • budowę wiaduktu drogowego w ciągu ul. Golęcińskiej,
  • przebudowę ul. Golęcińskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i Podolańską do skrzyżowania z ul. Koszalińską,
  • przebudowę ul. Podolańskiej od skrzyżowania z ul. Wojska Polskiego i Golęcińską do skrzyżowania z ul. Lutycką,
  • przebudowę skrzyżowania ulic Wojska Polskiego, Golęcińskiej i Podolańskiej,
  • budowę chodników i dróg rowerowych wraz z zagospodarowaniem terenu,
  • budowę przystanków autobusowych,
  • nawiązanie do projektu przebudowy ul. Lutyckiej w ciągu DK92, stanowiącej odrębne zadanie inwesty

Opracowano 2 warianty przebudowy układu drogowego:

Wariant I

W wariancie I zaprojektowano drogę o przekroju 1x2 (jedna jezdnia, dwa pasy ruchu po jednym w każdym kierunku) z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Skrzyżowanie ul. Golęcińskiej z ul. Podolańską oraz ul. Wojska Polskiego zaprojektowano jako rondo czterowlotowe. Nowy przebieg ul. Golęcińskiej wraz z wiaduktem nad linią kolejową Poznań - Piła dowiązano jako nowy wlot do projektowanego ronda. Istniejący przebieg ul. Golęcińskiej stanowi jeden z wlotów ronda.

Wariant II

W wariancie II zaprojektowano drogę o przekroju 1x2 (jedna jezdnia, dwa pasy ruchu po jednym w każdym kierunku) z poszerzeniami w obrębie skrzyżowań. Skrzyżowanie ul. Wojska Polskiego z ul. Podolańską oraz ul. Golęcińską zaprojektowano jako rondo trójwlotowe. Nowy przebieg ul. Golęcińskiej wraz z wiaduktem nad linią kolejową Poznań - Piła dowiązano jako nowy wlot do projektowanego ronda. Istniejący przebieg ul. Golęcińskiej stanowi skrzyżowanie typu "T" z ul. Wojska Polskiego oraz ul. Podolańską.

Opinie, propozycje zmian i pytania na temat dwuwariantowej koncepcji budowy wiaduktu nad linią kolejową w ciągu ul. Golęcińskiej zbierane będą do 26 listopada 2018 roku.

Możliwe formy udziału w konsultacjach:

  • przesłanie opinii elektroniczną wysyłając email na adres golecinska@zdm.poznan.pl, pocztą tradycyjną lub dostarczając pismo do siedziby ZDM osobiście.
  • uczestnictwo w spotkaniu z mieszkańcami - odbędzie się ono 22 listopada o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Hezjoda 15 w Poznaniu.

Więcej informacji na podstronie konsultacji.

Fotografia: google streetview
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]