Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Gmina Tarnowo Podgórne

Gmina Tarnowo Podgórne liczy 24 679 mieszkańców (2016 r.) i leży w zachodniej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Tarnowo Podgórne dynamicznie rozwija się w sferze gospodarki już od lat 90-tych. Dawne tereny rolnicze zajmują dziś liczne obiekty firm przemysłowych i usługowych. Są one celem codziennych dojazdów do pracy kilkunastu tysięcy mieszkańców z sąsiednich gmin, w tym także z Poznania. Funkcjonujące tu przedsiębiorstwa łącznie zatrudniają znacznie więcej pracowników niż wynosi liczba aktywnych ekonomicznie mieszkańców samej gminy. Działalność podmiotów gospodarczych w gminie tworzy dla niej trwałą bazę dochodów, które mogą być przeznaczane na poprawę jakości życia mieszkańców. Wysoka jakość usług publicznych przyciąga do gminy nowych mieszkańców, szczególnie do wschodniej jej części położonej najbliżej Poznania. W wyniku tych procesów największą miejscowością gminy jest Przeźmierowo. Nie należy jednak zapominać, iż duża część gminy charakteryzuje się nadal krajobrazem rolniczym urozmaiconym rynną Jeziora Lusowskiego.

Gmina Tarnowo Podgórne pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2017 roku przeprowadzono procedury konsultacji w takich sferach, jak: Budżet Inicjatyw Społecznych II edycja w roku 2017, Budżet Inicjatyw Społecznych I edycja w 2018 roku, Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok, Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego gminy Tarnowo Podgórne. Samorząd od 2016 roku umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie i wybór projektów w ramach kolejnych edycji budżetu partycypacyjnego, który nosi nazwę Budżetu Inicjatyw Społecznych.

Konsultacje społeczne

od 14.07.2020 do 14.08.2020
zakończone
Wójt Gminy Tarnowo Podgórne zawiadamia o przeprowadzeniu konsultacji społecznych. Przedmiotem konsultacji będą projekty statutów sołectw Gminy Tarnowo Podgórne, które wymagają dostosowania niektórych zapisów do obowiązujących norm prawnych.

ANKIETA - "Sąsiadka-Czytaj" dwutygodnikiem?

od 01.11.2017 do 31.12.2017
zakończone
Miesięcznik Gminy Tarnowo Podgórne "Sąsiadka-Czytaj" z każdym numerem jest coraz obszerniejszy. W Gminie bardzo dużo się dzieje, stąd na łamach wiele relacji, mnóstwo zaproszeń i zapowiedzi. Pojawił się pomysł, by zwiększyć częstotliwość wydawania gazety, by „Sąsiadka~Czytaj” stała się dwutygodnikiem. Wypowiedz się w ankiecie!
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]