Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Gmina Czerwonak

Gmina Czerwonak liczy 27 094 mieszkańców (2015) i leży w północnej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Osią transportową jest droga wojewódzka nr 196 z Poznania do Wągrowca a równolegle do niej przebiega ważna dla ruchu pasażerskiego linia kolejowa. Czerwonak jest największą pod względem liczby mieszkańców i najgęściej zaludniona gminą wiejską w całej Wielkopolsce. Formalny status gminy wiejskiej nie może przesłać faktu, iż w rzeczywistości nabrała ona już charakteru dość intensywnie zurbanizowanego. Również w sferze gospodarczej gmina należy od dawna do silnie uprzemysłowionych jednostek w Metropolii. Czerwonak ma jednak także drugie oblicze – „zielonej gminy”, pokrytej w dużej części lasami Puszczy Zielonki. Dziedzictwo kulturowe gminy prezentowane jest współcześnie m.in. poprzez tematyczne szlaki turystyczne: kościołów drewnianych, cysterski i pielgrzymkowy Ottona III, na których zachowały się historyczne budowle. Na terenie gminy Czerwonak znajdują się kluczowe elementy poznańskiego systemu komunalnego – Centralna Oczyszczalnia Ścieków oraz Instalacja Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Gmina Czerwonak pełni rolę organizatora konsultacji społecznych.

Wyniki konsultacji społecznych dotyczących prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Czerwonaka na lata 2022-2029 oraz konsultacji społecznych projektu uchwały Rady

od 27.07.2023 do 28.08.2023
zakończone
Budżet obywatelski
Wyniki konsultacji społecznych dotyczących prognozy oddziaływania na środowisko w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Czerwonaka na lata 2022-2029 oraz konsultacji społecznych projektu uchwały Rady Gminy Czerwonak w sprawie zasad wyznaczania składu, powołania oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji.

Protokół z przebiegu konsultacji społecznych projektu uchwały w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Czerwonaki nadania jej statutu

od 24.07.2023 do 11.08.2023
zakończone
Budżet obywatelski
Projekt uchwały w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Czerwonak i nadania jej statutu został poddany konsultacjom społecznym zgodnie z uchwałą nr 380/XLV/2014 Rady Gminy Czerwonak z dnia 17 kwietnia 2014 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych na terenie gminy Czerwonak (Dz. Urz. Woj. Wielk. z 2016 r. poz. 2008)

Weź udział w Czerwonackim Panelu Obywatelskim!

od 15.04.2023 do 22.04.2023
zakończone
Ochrona środowiska
Główny temat panelu brzmi: „Zielony Czerwonak :) Jak sprawić, by nasza gmina była bardziej ekologiczna?” Podczas prelekcji i warsztatów uczestnicy będą wspólnie zastanawiać się m.in. jakie działania należy podjąć na rzecz ochrony klimatu i środowiska, czy jak zaadaptować (przystosować) gminę do zagrożeń klimatycznych.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]