Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Gmina Czerwonak

Gmina Czerwonak liczy 27 094 mieszkańców (2015) i leży w północnej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Osią transportową jest droga wojewódzka nr 196 z Poznania do Wągrowca a równolegle do niej przebiega ważna dla ruchu pasażerskiego linia kolejowa. Czerwonak jest największą pod względem liczby mieszkańców i najgęściej zaludniona gminą wiejską w całej Wielkopolsce. Formalny status gminy wiejskiej nie może przesłać faktu, iż w rzeczywistości nabrała ona już charakteru dość intensywnie zurbanizowanego. Również w sferze gospodarczej gmina należy od dawna do silnie uprzemysłowionych jednostek w Metropolii. Czerwonak ma jednak także drugie oblicze – „zielonej gminy”, pokrytej w dużej części lasami Puszczy Zielonki. Dziedzictwo kulturowe gminy prezentowane jest współcześnie m.in. poprzez tematyczne szlaki turystyczne: kościołów drewnianych, cysterski i pielgrzymkowy Ottona III, na których zachowały się historyczne budowle. Na terenie gminy Czerwonak znajdują się kluczowe elementy poznańskiego systemu komunalnego – Centralna Oczyszczalnia Ścieków oraz Instalacja Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych.

Gmina Czerwonak pełni rolę organizatora konsultacji społecznych.

 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]