Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Uwaga aktywni obywatele z Lubonia oraz gmin Dopiewo i Śrem! Tylko do 30 czerwca składanie wniosków do budżetów obywatelskich!

Uwaga aktywni obywatele z Lubonia oraz gmin Dopiewo i Śrem! Tylko do 30 czerwca składanie wniosk&o

Data publikacji: 2019-06-18

Masz pomysł na zmianę w swojej okolicy? Jeszcze tylko do 30 czerwca trwa nabór wniosków dla projektów zgłaszanych przez mieszkańców do edycji 2020 w ramach Lubońskiego BO, Dopiewskiego BO oraz BO Śremu. Poznaj bliższe informacje o konsultacjach!

Luboński Budżet Obywatelski 2020

 • Kto może zgłosić projekt: każdy mieszkaniec Lubonia
 • Każdy projekt musi być poparty listą przynajmniej 10 podpisów mieszkańców Lubonia.
 • Zgłoszenie propozycji zadania do budżetu obywatelskiego następuje poprzez wypełnienie formularza w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony www.budzetobywatelski.lubon.pl.
 • Koszt realizacji projektu mieści się w puli 150 000 zł (projekt inwestycyjny) lub 50 000 zł (projekt nieinwestycyjny)
 • Łączna pula środków LBO wynosi 350 tys. zł.

Szczegóły w ogłoszeniu o konsultacjach:

Dopiewski Budżet Obywatelski 2020

 • Kto może zgłosić projekt: wszyscy mieszkańcy gminy Dopiewo.
 • Pula DBO wynosi 300 tys. zł i jest podzielona między 3 grupy sołectw w ramach których odbywać się będzie rywalizacja między projektami.
 • Przygotowanie formularza zgłoszenia zadania do budżetu obywatelskiego: wygeneruj formularz elektronicznie - w celu elektronicznego wygenerowania formularza, skorzystaj z generatora na stronie www.dbo.dopiewo.pl lub wypisz formularz ręcznie
 • Przesłanie wypełnionego formularza - forma elektroniczna (wypełniony formularz należy zeskanować, podpisać podpisem kwalifikowanym lub profilem zaufanym ePUAP i przesłać za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej platformy ePUAP), forma papierowa (wypełniony formularz należy podpisać i złożyć w kancelarii Urzędu lub przesłać pocztą wraz dopiskiem "Budżet obywatelski – propozycja zadania")

Szczegóły w ogłoszeniu o konsultacjach:

Budżet Obywatelski Śremu 2020

 • Kto może zgłosić projekt: każdy mieszkaniec gminy Śrem, bez ograniczeń wiekowych.
 • Wymagane złożenie listy z podpisami 10 osób, które popierają projekt.
 • Projekty dzielimy na lokalne i ogólnogminne. Projekty o charakterze lokalnym - dotyczą potrzeb mieszkańców obszaru miejskiego (teren w granicach administracyjnych miasta Śrem) lub obszaru wiejskiego (teren w granicach sołectw).
 • Projekty o charakterze ogólnogminnym - spełniają przynajmniej jedno z poniższych kryteriów: (1) szacunkowy koszt jego realizacji przekracza kwotę środków przeznaczonych na projekty lokalne miejskie lub lokalne wiejskie; (2) realizacja projektu nie jest związana wyłącznie z jedną kategorią.
 • Podział środków budżetu obywatelskiego: 225 tys. zł - na projekty o charakterze lokalnym dla obszaru wiejskiego, 225 tys. zł - na projekty o charakterze lokalnym dla obszaru miejskiego, 450 tys. zł - na projekty o charakterze ogólnogminnym.

Szczegóły w ogłoszeniu o konsultacjach:

Źródło: www.konsultacje.metropoliapoznan.pl
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]