Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto i Gmina Kórnik

Miasto i Gmina Kórnik liczy 24 774 mieszkańców (2015) i leży w południowej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Modernizacja dotychczasowej drogi krajowej nr 11 i przekształcenie jej w trasę ekspresową znakomicie poprawiły dostępność komunikacyjną Kórnika. Gmina staje się wiec także coraz bardziej atrakcyjną lokalizacją dla inwestycji gospodarczych oraz nowych osiedli mieszkaniowych. Ostatnie lata stanowią dla gminy Kórnik okres dynamicznego rozwoju demograficznego. Najszybszy przyrost liczby mieszkańców występuje w północno-zachodniej części gminy (Borówiec, Kamionki i Szczytniki). Kórnik kojarzy się przede wszystkim ze słynnym Zamkiem i przyległym do niego Arboretum. Walory turystyczne związane z dziedzictwem kulturowym wzbogacone są przez korzystne położenie gminy nad ciągiem jezior Rynny Kórnicko-Zaniemyskiej. Już sam herb gminy Kórnik wskazuje na nietypową historię miasta. Powstało ono z połączenia dwóch odrębnych niegdyś ośrodków miejskich: Kórnika i Bnina. Dzięki temu gmina posiada dwa ratusze.

Miasto i Gmina Kórnik pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W gminie corocznie organizowana jest kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Kórnik.

Budżet Obywatelski Gminy Kórnik 2019 - ZGŁASZANIE PROJEKTÓW

od 16.07.2018 do 05.08.2018
zakończone
Budżet obywatelski
Budżet obywatelski to część budżetu gminy, o którym decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez zgłaszanie pomysłów i ich wybór w głosowaniu. Celem BOGK jest włączenie jak najszerszych grup społecznych mieszkańców w proces planowania budżetu gminy, uzyskanie informacji o potrzebach, oczekiwaniach i preferencjach mieszkańców.

Roczny program współpracy Gminy Kórnik z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018"

od 18.10.2017 do 15.11.2017
zakończone
W związku ze zbliżającym się terminem ogłoszenia otwartego konkursu ofert, w zakresie realizacji zadań pożytku publicznego na rok 2018, pragniemy skonsultować Roczny program współpracy Gminy Kórnik z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2018 z przedstawicielami organizacji pozarządowych.

Zmiana studium północno-zachodniej części gminy Kórnik

od 08.06.2017 do 31.05.2018
zakończone
Planowanie przestrzenne
Celem konsultacji jest: 1.- aktywne zaangażowanie różnych grup interesariuszy w proces zmiany studium, a także poinformowanie zainteresowanych o projektowanych zmianach, jakie zamierza się wprowadzić do dokumentu. 2.- dostosowanie zapisów dokumentu do aktualnych potrzeb poprzez ujednolicenie studium w części tekstowej i graficznej i wprowadzenie zmian wynikających z nowych uwarunkowań.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]