Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto Puszczykowo

Miasto Puszczykowo liczy 9 753 mieszkańców (2015) i leży w południowej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

O atrakcyjności Puszczykowa w dużej mierze stanowi jego usytuowanie i walory środowiskowe. Połowę powierzchni Puszczykowa zajmują lasy, w większości znajdujące się w obrębie Wielkopolskiego Parku Narodowego. Od drugiej połowy XIX w. Puszczykowo stało się miejscem wypoczynku mieszkańców Poznania. Powstawały tu pensjonaty, restauracje oraz podmiejskie rezydencje. Rozproszona zabudowa willowa sprawiła, że Puszczykowo nabrało niepowtarzalnego w skali Metropolii charakteru miasta-ogrodu, który zachował się do dziś. Współczesne Puszczykowo nadal pełni przede wszystkim funkcję rezydencjalną oraz turystyczną jako brama do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Pomimo niewielkiej powierzchni Puszczykowo ma aż dwie stacje kolejowe, które są interesującym przykładem drewnianej architektury dworcowej. W Puszczykowie znajduje się Muzeum-Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera, poświęcone życiu i twórczości tego słynnego pisarza i podróżnika.

Miasto Puszczykowo pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. Samorząd umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie projektów i głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego.

Wyłożenie do publicznego wglądu projektu MPZP dla terenów w obrębie Niwka w Puszczykowie

od 27.01.2021 do 16.03.2021
zakończone
Planowanie przestrzenne
Wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów położonych w Puszczykowie w rejonie pomiędzy torami PKP, ulicą Kosynierów Miłosławskich, rzeką Wartą, ulicą Nadwarciańską i ulicą Mocka, obręb Niwka, arkusz 8, 9, 10 i 12 – część B.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]