Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.






Miasto i Gmina Kostrzyn

Gmina Kostrzyn położona jest w środkowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego w powiecie poznańskim. To jedno z najstarszych miast regionu. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XII wieku. 11 listopada 1251 roku książę Przemysł I nadal Kostrzynowi prawa miejskie.

Kostrzyn, liczący blisko 18 000 mieszkańców, jest gminą o charakterze głównie rolniczym, jednak dogodny układ drogowy sprawia, że gmina wykorzystuje ten potencjał do popularyzacji atrakcji krajoznawczych a także pod aktywizację gospodarczą pobliskich terenów. Przebiega tu trasa kolejowa, łącząca Berlin, Poznań i Warszawę. Przez wschodnią część gminy biegnie odcinek drogi ekspresowej S5 z węzłami w Kostrzynie, Strumianach i Iwnie a także droga krajowa nr 92. Swe siedziby mają tu takie firmy jak Jeronimo Martens, Colian, Puratos, Marathon International, Motorem.

Gmina Kostrzyn staje się gminą na miarę XXI wieku. Łączy tradycję z nowoczesnością. Obecne są tu zabytki historyczne: Rynek z zabytkowymi kamienicami, Pomnik „Walki i Męczeństwa”, Brama Cechowa, liczne pałace m.in. Pałac Mielżyńskich w Iwnie wraz ze słynną stadnina koni i otaczającym zabytkowym parkiem czy Pałac Bnińskich w Gułtowach , drewniane kościoły m. in. w Siekierkach, Czerlejnie , Gułtowach oraz nowoczesna architektura reprezentowana przez modernistyczne Osiedle Rycerza Kostro czy współczesną zabudowę jednorodzinną na Osiedlu Królewskim.

Miasto i Gmina Kostrzyn pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2016 roku przeprowadzono procedury konsultacji w takich dziedzinach, jak pożytek publiczny czy planowanie przestrzenne. Samorząd od 2015 roku umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie i wybór projektów w ramach kolejnych edycji budżetu obywatelskiego.

Wyłożenie do publicznego wglądu projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów aktywizacji gospodarczej w Kostrzynie wraz z układem komunikacyjnym miasta – etap II i III, część A

od 12.01.2022 do 07.02.2022
zakończone
Planowanie przestrzenne
 Burmistrz Gminy Kostrzyn informuje, że w dniach od od 12 stycznia 2022 r. do 7 lutego 2022 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kostrzynie oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego został wyłożony do publicznego wglądu projekt zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszarów aktywizacji gospodarczej w Kostrzynie wraz z układem komunikacyjnym miasta – etap II i III, część A wraz z prognozą oddziaływania na środowisko

Wyłożenie do publicznego wglądu projekt MPZP terenów w rejonie ulicy Wrzesińskiej w Kostrzynie

od 12.01.2022 do 07.02.2022
zakończone
Planowanie przestrzenne
Burmistrz Gminy Kostrzyn informuje, że w dniach od 12 stycznia 2022 r. do 7 lutego 2022 r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kostrzynie oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego zostanie wyłożony do publicznego wglądu projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenów w rejonie ulicy Wrzesińskiej w Kostrzynie.

Projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kostrzyn

od 10.06.2019 do 10.07.2019
zakończone
Planowanie przestrzenne
Burmistrz Gminy Kostrzyn informuje, że w dniach od 29 maja 2019 do 19 czerwca 2019 roku w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kostrzynie został wyłożony do publicznego wglądu projekt Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Kostrzyn wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]