Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto i Gmina Kostrzyn

Gmina Kostrzyn położona jest w środkowo-wschodniej części województwa wielkopolskiego w powiecie poznańskim. To jedno z najstarszych miast regionu. Pierwsze wzmianki o mieście pochodzą z XII wieku. 11 listopada 1251 roku książę Przemysł I nadal Kostrzynowi prawa miejskie.

Kostrzyn, liczący blisko 18 000 mieszkańców, jest gminą o charakterze głównie rolniczym, jednak dogodny układ drogowy sprawia, że gmina wykorzystuje ten potencjał do popularyzacji atrakcji krajoznawczych a także pod aktywizację gospodarczą pobliskich terenów. Przebiega tu trasa kolejowa, łącząca Berlin, Poznań i Warszawę. Przez wschodnią część gminy biegnie odcinek drogi ekspresowej S5 z węzłami w Kostrzynie, Strumianach i Iwnie a także droga krajowa nr 92. Swe siedziby mają tu takie firmy jak Jeronimo Martens, Colian, Puratos, Marathon International, Motorem.

Gmina Kostrzyn staje się gminą na miarę XXI wieku. Łączy tradycję z nowoczesnością. Obecne są tu zabytki historyczne: Rynek z zabytkowymi kamienicami, Pomnik „Walki i Męczeństwa”, Brama Cechowa, liczne pałace m.in. Pałac Mielżyńskich w Iwnie wraz ze słynną stadnina koni i otaczającym zabytkowym parkiem czy Pałac Bnińskich w Gułtowach , drewniane kościoły m. in. w Siekierkach, Czerlejnie , Gułtowach oraz nowoczesna architektura reprezentowana przez modernistyczne Osiedle Rycerza Kostro czy współczesną zabudowę jednorodzinną na Osiedlu Królewskim.

Miasto i Gmina Kostrzyn pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2016 roku przeprowadzono procedury konsultacji w takich dziedzinach, jak pożytek publiczny czy planowanie przestrzenne. Samorząd od 2015 roku umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie i wybór projektów w ramach kolejnych edycji budżetu obywatelskiego.

Ankieta ewaluacyjna Budżetu Obywatelskiego Gminy Kostrzyn na 2018 rok

od 26.01.2018 do 05.02.2018
zakończone
Budżet obywatelski
III edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Kostrzyn została zakończona. Pracujemy już nad kolejną edycją i chcielibyśmy by była jak najbardziej dopasowana do potrzeb mieszkańców gminy Kostrzyn. Prosimy więc o wypełnienie krótkiej ankiety, która pozwoli poznać Państwa oczekiwania dotyczące budżetu obywatelskiego. Ankieta jest aktywna do 5 lutego 2018 roku.

Ankieta badająca stan oraz możliwości rozwoju sportu, rekreacji oraz turystyki w gminie Kostrzyn

od 15.01.2018 do 12.02.2018
zakończone
Kultura / Sport / Turystyka
Ankieta będzie wykorzystana na potrzeby opracowania Strategii Sportu, Rekreacji i Turystyki Gminy Kostrzyn.Strategia ta stanowić będzie istotny dokument planowania rozwoju lokalnego w dziedzinie szeroko pojętych spraw z zakresu sportu oraz rekreacji i turystyki. Jej założeniem jest określenie najważniejszych kierunków rozwojowych, wskazanie wizji, celów strategicznych i operacyjnych, zadań oraz sposobów ich realizacji przez Gminę Kostrzyn w podanym wyżej zakresie.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]