Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Stowarzyszenie Metropolia Poznań

Stowarzyszenie Metropolia Poznań powstało 18 lutego 2011 roku na bazie działającej od 2007 roku Rady Aglomeracji Poznańskiej. W skład Stowarzyszenia wchodzą 23 podmioty samorządowe (Buk, Czerwonak, Dopiewo, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Oborniki, Pobiedziska, Poznań, Powiat Poznański, Puszczykowo, Rokietnica, Skoki, Stęszew, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Śrem, Tarnowo Podgórne).

Głównym celem stowarzyszenia jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz ochrona wspólnych interesów członków stowarzyszenia, w szczególności wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego oraz współpracy samorządów w tym zakresie. Od 2015 roku jako Związek ZIT Stowarzyszenie pełni rolę Instytucji Pośredniczącej (IP) w zakresie realizacji Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych w MOF Poznania w ramach WRPO 2014+.

Na obszarze Metropolii Poznań zamieszkuje ponad 1 mln mieszkańców.

Plan Zrównoważonej Mobilności dla Metropolii Poznań do roku 2040 roku dotarł do etapu konsultacji społecznych!

od 28.06.2023 do 03.07.2023
zakończone
Rozpoczyna się kolejny etap prac nad strategicznym dokumentem dla Metropolii Poznań! Powstający Plan to długoterminowa wizja i konkretne cele w zakresie poprawy transportu na obszarze Metropolii Poznań. Chodzi o określenie kierunków rozwoju transportu publicznego i prywatnego, które pozwolą połączyć oczekiwania mieszkańców i obecne wyzwania świata.

Konsultacje w ramach procedury oceny oddziaływania na środowisko projektu „Strategii ZIT dla MOF Poznania na lata 2021-2027”

od 11.05.2023 do 12.06.2023
zakończone
Informacja o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w postępowaniu w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu „Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania na lata 2021-2027” wraz z prognozą oddziaływania na środowisko.

Ankieta: Plan Zrównoważonej Mobilności Metropolii Poznań

od 24.02.2021 do 09.03.2021
zakończone
Plan zrównoważonej mobilności miejskiej (SUMP) to dokument mający na celu zaspokojenie potrzeb w zakresie przemieszczania się, ochrony środowiska i zapewnienia lepszej jakości życia. Jest od przygotowywany z udziałem ekspertów oraz mieszkańców. Poniższa ankieta rekrutacyjna ma na celu rozpoczęcie identyfikacji głównych problemów, które powinien rozwiązywać SUMP dla obszaru Metropolii Poznań oraz wyłonienie osób, które zostaną zaproszone do udziału w pracach nad dokumentem.

ANKIETA: Projekt „Aktywni obywatele Metropolii Poznań” – ocena projektu i spojrzenie w przyszłość

od 13.03.2018 do 19.03.2018
zakończone
Ankieta dla uczestników projektu pt. „Aktywni obywatele Metropolii Poznań”. Ankieta dotyczy oceny działań realizowanych w 2017 roku w ramach projektu oraz potrzeb związanych zarówno z dalszym rozwojem portalu konsultacji społecznych, jak i rozwijaniem kompetencji kadr samorządowych i mieszkańców w celu zwiększenia partycypacji obywatelskiej.

ANKIETA: Pieszo przez Metropolię! Badanie na temat ruchu pieszego

od 29.11.2017 do 26.12.2017
zakończone
Zapraszamy do wypełnienia ankiety dotyczącej mobilności pieszej, preferencji w ruchu pieszym oraz możliwych działań mających na celu upowszechnienie poruszania się piechotą wśród mieszkańców obszaru metropolitalnego. Wyniki ankiety posłużą do sformułowania rekomendacji dla samorządów i mogą być wykorzystane przy planowaniu przyszłych inwestycji i działań promocyjnych.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]