Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto i Gmina Swarzędz

Miasto i Gmina Swarzędz liczy 47 947 mieszkańców (2015) i leży we wschodniej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Swarzędz przez wiele lat był rozpoznawalnym w całej Polsce, a także poza jej granicami, ośrodkiem stolarstwa i meblarstwa. Obecnie profil gospodarczy gminy ma charakter bardziej wielofunkcyjny ze szczególnie silnie rozwijającym się sektorem logistyki. W ostatnich latach widoczny jest dynamiczny wzrost poziomu przedsiębiorczości indywidualnej, a także powstawanie nowych inwestycji produkcyjnych i usługowych. Najważniejsze z nich zlokalizowane są we wschodniej części miasta (m.in. ETC, Volkswagen). Rozwój gospodarczy Swarzędza możliwy jest dzięki bardzo dobremu położeniu komunikacyjnemu. Przez gminę przebiega droga krajowa nr 92 oraz krajowe linie kolejowe. W bliskości miasta znajdują się także autostrada A2 oraz droga ekspresowa S5. Swarzędz posiada również rozwiniętą publiczną komunikację autobusową. W Swarzędzu i sąsiednich miejscowościach dynamicznie przybywa także nowych inwestycji mieszkaniowych, a miasto i gmina przyciąga nowych mieszkańców pochodzących z innych terenów Metropolii.

Miasto i Gmina Swarzędz pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. Gmina umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie projektów i głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego.

Budżet Obywatelski Gminy Swarzędz 2018 - głosowanie

od 01.08.2017 do 29.09.2017
zakończone
Budżet obywatelski
3 października 2017 r. burmistrz Marian Szkudlarek ogłosił wyniki głosowania na przyszłoroczny Budżet Obywatelski. Była to już 3. edycja swarzędzkiego budżetu partycypacyjnego, a udział w głosowaniu wzięło 7124 mieszkańców naszej gminy. Swarzędzki budżet partycypacyjny opiewa na kwotę 1.500.000 zł i jest największym w powiecie poznańskim. Składa się z 1 projektu głównego do 1 mln zł, 3 projektów lokalnych do 100.000 zł każdy i 4 projektów dodatkowych do kwoty 50.000 zł.

Budżet Obywatelski Gminy Swarzędz 2018 - zgłaszanie projektów

od 08.05.2017 do 09.06.2017
zakończone
Budżet obywatelski
Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, ma na celu przekazanie mieszkańcom części kompetencji związanych z dzieleniem i inwestowaniem dochodów gminy. Jest to kierunek dążący do aktywizacji społeczeństwa obywatelskiego, dający możliwość bezpośredniego decydowania nad wybraniem priorytetów rozwoju w ramach naszej społeczności.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]