Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto i Gmina Szamotuły

Miasto i Gmina Szamotuły liczy 29 500 mieszkańców (2017) i leży w północno-zachodniej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Szamotulskiego.

Szamotuły jako miasto powiatowe są ważnym ośrodkiem o funkcjach ponadlokalnych. Atrakcyjność inwestycyjną miasta i gminy podnosi dobre położenie komunikacyjne oraz rozwinięta infrastruktura komunalna. Przecinają się tutaj ważne szlaki transportowe: drogi wojewódzkie 184, 186 i 187, łączące Szamotuły z Poznaniem, Czarnkowem, Obornikami, Pniewami i Wronkami. Linia kolejowa Poznań-Szczecin umożliwia bardzo szybki dostęp transportem publicznym do centrum Metropolii. Przyszły rozwój Szamotuł z pewnością może zostać oparty na dwóch równorzędnych filarach: funkcji centrum usługowego dla rozwijającego się powiatu szamotulskiego oraz ściślejszej integracji z Metropolią. Historyczne tradycje ziemi szamotulskiej kultywuje muzeum w zabytkowym Zamku Górków. Szamotuły należą do gmin, które w swojej koncepcji rozwoju wyraźnie stawiają na infrastrukturę sportowo-rekreacyjną.

Miasto i Gmina Szamotuły pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. Samorząd od 2014 roku umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie i wybór projektów w ramach kolejnych edycji budżetu obywatelskiego. Przeprowadza się procedury konsultacji także w innych dziedzinach.

SZAMOTULSKI BUDŻET OBYWATELSKI 2018 - ZGŁASZANIE PROJEKTÓW

od 21.08.2017 do 31.10.2017
zakończone
Budżet obywatelski
Budżet Obywatelski, zwany również partycypacyjnym, jest demokratycznym procesem, w ramach którego mieszkańcy współdecydują o wydatkach publicznych w perspektywie kolejnego roku budżetowego. Szamotulski Budżet Obywatelski 2018 to proces skierowany do wszystkich mieszkańców, którzy posiadają własny pomysł na wydanie pieniędzy lub chcą poprzeć inicjatywę sąsiadów z obszaru swojego zamieszkania.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]