Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Miasto Luboń

Miasto Luboń liczy 31 067 mieszkańców (2015) i leży w zachodniej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Miasto Luboń formalnie powstało dopiero w 1954 r., ale faktycznie jest ono spadkobiercą kilkusetletniej tradycji trzech istniejących wcześniej miejscowości: Lubonia, Lasku i Żabikowa. Luboń historycznie stanowił ważny ośrodek przemysłu, którego tradycje przypominają cenne zabytki architektury industrialnej. Dzisiaj Luboń staje się przede wszystkim atrakcyjnym miejscem zamieszkania dla mieszkańców Metropolii Poznań, o czym świadczy dynamicznie rosnąca liczba ludności miasta. Przez Luboń przebiega linia kolejowa Poznań-Wrocław, od której na południu miasta rozgałęzia się linia do Wolsztyna. Położenie komunikacyjne miasta znacząco poprawiło się po wybudowaniu autostrady A2, której węzły umożliwiają szybki dojazd do miasta. Z racji tego, że Luboń powstał z połączenia trzech odrębnych wcześniej miejscowości (Luboń, Lasek i Żabikowo) w jego centrum przez długi czas pozostawały niezagospodarowane tereny. Od kilku lat na obszarze tym rozwija się budownictwo deweloperskie oraz nowe obiekty usługowe, dzięki czemu tworzy się nowe centrum miasta.

Miasto Luboń pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. W 2016 roku przeprowadzono szereg konsultacji dotyczących budowy konkretnych ulic w Luboniu, odbywały się liczne spotkania dotyczące konkretnych problemów mieszkańców. Przeprowadzono także pierwszą edycję Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego.

Luboński Budżet Obywatelski 2025 - zgłaszanie projektów

od 01.06.2024 do 30.06.2024
aktualne
Budżet obywatelski
Ruszyła kolejna edycja Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego! Od 1 czerwca 2024 roku można zgłosić swój projekt do kolejnej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na zgłaszanie swoich pomysłów mieszkańcy mają czas do 30 czerwca 2024 roku. Łączna kwota przeznaczona na realizację zwycięskich koncepcji to 350 tys. złotych.

Luboński Budżet Obywatelski 2024 - zgłaszanie projektów

od 01.07.2023 do 28.07.2023
zakończone
Budżet obywatelski
Ruszyła piąta edycja Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego 2024! Od 1 lipca można zgłosić swój projekt do kolejnej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na zgłaszanie swoich pomysłów mieszkańcy mają czas do 28 lipca 2023 roku. Łączna kwota przeznaczona na realizację zwycięskich koncepcji to 350 tys. złotych.

Konsultace projektu Rocznego programu współpracy Miasta Luboń z organizacjami pozarządowymi

od 15.10.2020 do 28.10.2020
zakończone
Budżet obywatelski
Burmistrz Miasta Luboń wydała rozporządzenie o przeprowadzeniu konsultacji dotyczące projektu Rocznego programu współpracy Miasta Luboń z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2021 rok.

Ankieta dot. jakości życia mieszkańców Lubonia

od 22.11.2017 do 31.12.2017
zakończone
Niniejsza ankieta przygotowana została przez Urząd Miasta Luboń we współpracy z Radą Gospodarczą Miasta Luboń. Celem ankiety jest identyfikacja jakości życia w Mieście oraz zachodzących w tym zakresie zmian. Jej wyniki posłużą przygotowaniu nowej strategii rozwoju Miasta. Uprzejmie prosimy o udział w badaniu i wypełnienie ankiety. Badanie jest w pełni anonimowe. Wszystkie podane przez Państwa informacje zostaną wykorzystane wyłącznie na potrzeby niniejszych analiz i zostaną zaprezentowane jedynie w postaci zbiorczych danych statystycznych.

Luboński Budżet Obywatelski 2017 - głosowanie

od 03.09.2017 do 07.09.2017
zakończone
Budżet obywatelski
Znamy oficjalne wyniki drugiej edycji Lubońskiego Budżetu Obywatelskiego. Ciekawe pomysły zaproponowane przez mieszkańców i aktywne zbieranie głosów zmobilizowały mieszkańców Lubonia do wzięcia udziału w głosowaniu, dzięki czemu możemy mówić o frekwencyjnym sukcesie!
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]