Znajdź konsultację

wyszukiwanie zaawansowane

Wyszukaj interesujące Cię konsultacje

Zdefiniuj przynajmniej jedno kryterium wyszukiwania. Ustawiając więcej kryteriów wynikiem będzie iloczyn zbiorów.


Gmina Mosina

Gmina Mosina liczy 31 419 mieszkańców (2017) i leży w południowej części Metropolii Poznań na terenie Powiatu Poznańskiego.

Gmina oferuje szeroki wachlarz lokalizacji terenów pod budownictwo mieszkaniowe, które szczególnie dynamicznie rozwija się w północno-wschodniej jej części (Czapury, Wiórek, Daszewice) bezpośrednio sąsiadującej z Poznaniem. Przez gminę nie przebiegają drogi rangi krajowej. Z drugiej jednak strony atrakcyjna przyroda, brak uciążliwych inwestycji gospodarczych i funkcjonująca z dużą częstotliwością komunikacja kolejowa z Poznaniem sprawiają, iż kluczowy dla przyszłości gminy może być rozwój turystyki i budownictwa mieszkaniowego. Gmina łączy atrakcyjne przyrodniczo i turystyczne tereny Wielkopolskiego Parku Narodowego i Rogalińskiego Parku Krajobrazowego. Walory uzdrowiskowe i rekreacyjne gminy odkryto już na przełomie XIX i XX w., szczególnie po oddaniu do użytku nowej linii kolejowej do Ludwikowa (Osowej Góry). Na terenie gminy znajduje się najważniejsze w Metropolii Poznań ujęcie wody pitnej, będące głównym źródłem zasilania poznańskiego systemu wodociągowego.

Gmina Mosina pełni rolę organizatora konsultacji społecznych. Gmina umożliwia swoim mieszkańcom zgłaszanie projektów i głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego.

Konsultacje w sprawie zamiaru i przyczyn podziału samorządowej instytucji kultury- Mosińskiego Ośrodka Kultury

od 17.02.2018 do 01.03.2018
aktualne
Kultura / Sport / Turystyka
Konsultacje dotyczą zamiaru wydzielenia z Mosińskiego Ośrodka Kultury działających w jego obszarze Izby Muzealnej i Galerii Miejskiej. W wyniku podziału zamierza się utworzyć nową samorządową instytucje kultury - Galerię Sztuki w Mosinie, która powstanie w oparciu o pracowników i mienie Mosińskiego Ośrodka Kultury.
 

Newsletter

Zapisz się na newsletter aby otrzymywać najnowsze informacje o konsultacjach

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]